Czesław Michniewicz na wylocie. Kto nowym trenerem Legii?

Czesław Michniewicz na wylocie. Kto nowym trenerem Legii?

Wygląda na to, że nie dni, a godziny Czesława Michniewicza w Legii Warszawa są policzone. Sam Michniewicz przeszedł swoistą drogę z nieba do piekła. Był chwalony za występy “Wojskowych” w Lidze Europy, ale sytuacja ligowa Mistrzów Polski wygląda coraz bardziej dramatycznie. Dlatego też wróbelki ćwierkają, że kwestią czasu jest zwolnienie Michniewicza. Pada pytanie, kto go zastąpi i będzie nowym trenerem Legii Warszawa?

Kto będzie nowym trenerem Legii? Michniewicz na wylocie

Choć dla niektórych może brzmieć to jak żart, to żartem nie jest. Legia Warszawa plasuje się na ostatnim bezpiecznym, 15. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Legioniści przegrali cztery ostatnie mecze w PKO Ekstraklasie i coraz głośniej mówi się o tym, że Dariusz Mioduski stracił cierpliwość do Czesława Michniewicza. Zdaniem kilku dziennikarzy, jego zwolnienie to już tylko kwestia czasu, a Michniewicza nie uratuje nawet ewentualne przekonywujące zwycięstwo w Fortuna Pucharze Polski ze Świtem Skolwin.

Pojawiają się pytania, kto zastąpi Michniewicza? Kto będzie nowym trenerem Legii? Od wielu sezonów wiadomo, że polskie kluby mają problem z dzieleniem sił na ligę i europejskie puchary. Legię również dopadł ten syndrom. Wydawało się jednak, że Czesław Michniewicz zdoła opanować sytuację. Jednak nie. Oprócz kiepskiej gry na boisku, coraz częściej dochodzą też głosy o “straconej” szatni. Na ostatni mecz z Piastem Gliwice, Michniewicz odstawił od składu czterech graczy. Powód? Zdaniem dziennikarzy niesubordynacja.

Kandydaci na trenera Legii

Oczywiście, Czesław Michniewicz nie został jeszcze zwolniony, ale już w przestrzeni publicznej pojawiają się nazwiska potencjalnych nowych szkoleniowców “Wojskowych”. Ostatnio przy Łazienkowskiej widziany był Stanisław Czerczesow, a Dariusz Mioduski ma marzyć nawet o Paulo Sousie. To jednak kandydatury z serii sci-fiction, bo wiadomo, że jeden, jak i drugi, raczej nie ma szans trafić do Mistrzów Polski. Nieco realniej wygląda scenariusz mówiący o zatrudnieniu Jerzego Brzęczka czy Marka Papszuna. Ten drugi jednak wydaje się być skoncentrowany na coraz lepiej funkcjonującym projekcie Rakowa Częstochowa. Na ten moment, najbardziej realistyczny wydaje się scenariusz, że Legię po ewentualnym zwolnieniu Michniewicza poprowadzi jego… dotychczasowy asystent, Przemysław Małecki. Może to być opcja tymczasowa, ale i nieco dłuższa, co pokazał chociażby w przeszłości przykład Aleksandara Vukovicia.