Dalej są silnym zespołem

Dalej są silnym zespołem

W zaległym meczu 1. kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki nożne Górnika Łęczna wygrały u siebie z szóstym w tabeli UKS-em SMS Łódź 5:1. Do końca rundy jesiennej w tych rozgrywkach pozostała już tylko kolejka, a to oznacza, że zielono-czarne zimę spędzą na pozycji lidera, bowiem nad drugim Medykiem Konin mają pięć punktów przewagi. – Mierzyliśmy się z bardzo trudnym przeciwnikiem, który nie bez powodu urwał punkty Medykowi Konin, który z kolei chce wrócić na tron Mistrza Polski. UKS SMS Łódź to bardzo dobrze zorganizowany zespół w obronie i niezwykle zdeterminowany. Spodziewaliśmy się tego, ale my po prostu rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie i byliśmy w nim skuteczni, stąd ten wynik. Na  odprawie przypomniałem dziewczynom, jak wszyscy nas skreślali, bo przecież odeszło od nas wiele zawodniczek. Pokazaliśmy jednak, że dalej jesteśmy mocnym zespołem – mówi Piotr Mazurkiewicz.

Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 5:1 (4:1)
Bramki: Ewelina Kamczyk 17′, 59′, Natalia Hryb 24′, Patricia Hmirova 40′, Sylwia Matysik 43′ – Sylwia Matysik 22′ (gol samobójczy)

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Grec, Kovtun (68′ Zając) – Matysik, Hryb, Hmirova, Kamczyk, Lefeld (78′ Osińska) – Karczewska.

Żółta kartka dla Górnika: Patricia Hmirova
Sędziowała: Emila Szymula (Warszawa).

fot. GKS Górnik Łęczna (archiwum)