Daniel Szewc szuka bramkarza. Lublinianka lepsza od Stali

Piłkarze Lublinianki już w środowym sparingu z Motorem Lublin (0:2) pokazali, że na początku zimowego okresu przygotowawczego są w dobrej dyspozycji. Podopieczni Grzegorza Białka udowodnili to w sobotę, pokonując 2:1 Stal Kraśnik. Daniel Szewc kolejny raz przyglądał się dużej grupie testowanych zawodników. Największym problemem niebiesko-żółtych jest jednak znalezienie odpowiedniego następcy dla Kacpra Skrzypka, który przeniósł się do Hetmana Zamość.

KOMENTARZE TRENERÓW

Grzegorz Białek:W pierwszej połowie zagraliśmy eksperymentalnym składem i rywal wyglądał nieco lepiej od nas. To Stal dłużej operowała piłką. Druga odsłona była już jednak zdecydowanie dla nas. Zdobyliśmy dwa gole, do tego jedna bramka została nam nieuznana, mieliśmy słupek i kilka niezłych okazji. Z tej części gry jestem zadowolony. Mamy nad czym pracować. Testowaliśmy dwóch zawodników. Mateusz Materna i młody piłkarz Motoru Lublin zagrali z nami już w środę. Obaj potrenują jeszcze tydzień i potem zastanowimy się nad ich przyszłością. Szukamy wzmocnień, a nie uzupełnień.

Daniel Szewc:W grze kontrolnej z Lublinianką nie mogłem liczyć na Damiana Pietronia, Mateusza Matysiaka, Piotra Chomczyka, Emila Zielińskiego i Ernesta Skrzyńskiego. W pierwszej połowie dysponowaliśmy mocniejszym składem i to było widać na boisku. Stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji do strzelenia bramek i wykorzystaliśmy jedną z nich. Z tej części gry jestem zadowolony. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła i to przeciwnik był groźniejszy. Z gry było to spotkanie na remis, ale to Lublinianka zdobyła o jednego gola więcej. Wynik jest uczciwy. Testowaliśmy dziś sześciu piłkarzy. Po tym tygodniu chciałbym pozamykać sprawy ich pozyskania i wiedzieć, kim będę dysponował na wiosnę. Wciąż usilnie poszukujemy bramkarza.

NASTĘPNE SPARINGI

Obie drużyny swój kolejny sparing rozegrają 4 lutego. Stal Kraśnik o godzinie 9:00 rozpocznie grę kontrolną z Orlętami Radzyń Podlaski. Pięć godzin później Lublinianka rywalizowała będzie z Opolaninem Opole Lubelskie.

Lublinianka – Stal Kraśnik 2:1 (0:1)
Bramki: Andrzej Gutek 55′, Piotr Stefański 63′ – zawodnik testowany III 10′

Lublinianka: Krupa (70′ Toruń) – Jesionek, Ptaszyński, Materna, Dzyr, Ł. Sobiech, Stępień, Rasiński, Okoń, Marzęda, Kośka oraz Ręba, Paździor, Kosiarczyk, Jezior, Skoczylas, Kamola, Gutek, Stefański, Rovbel, Kłyk, Prus, zawodnik testowany

Stal: Ryczek – Gajewski, Leziak, Orzeł, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Szczuka, Maj, zawodnik testowany V oraz Pluder, Woźniak, zawodnik testowany VI, Bolkit.

0 0 votes
Article Rating