Decyzja o losie rozgrywek III-ligowych w rękach Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej!

Decyzja o losie rozgrywek III-ligowych w rękach Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej!

Odbywające się dzisiaj w Warszawie posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej nie wyjaśniło przyszłości III ligi. Działacze ustalili, że decyzję dotyczącą dalszych losów rozgrywek III-ligowych podejmą prowadzące je związki wojewódzkie, a więc Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Śląski Związek Piłki Nożnej i Lubelski Związek Piłki Nożnej, który w sezonie 2019/2020 odpowiada za grupę IV III ligi. Dodatkowo do 24 maja PZPN odroczył rozstrzygnięcia związane z rozgrywkami seniorskimi kobiet.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ:

“Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III-ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Ponadto zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji dotyczącej rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN.”