Dobra gra i triumf Wisły w Stalowej Woli

Niezły start w letnich przygotowaniach zanotowali piłkarze Wisły Puławy. Podopieczni Adama Buczka pokonali w Stalowej Woli tamtejszą Stal aż 3:0. Swoje pierwsze, nieoficjalne bramki dla „Dumy Powiśla” zdobyli Alen Ploj i Robert Hirsz.

Od pierwszych minut przewaga spadkowicza z Nice 1 ligi nie podlegała dyskusji. Już w 2. minucie uderzenie w słupek zaliczył Alen Ploj. Kwadrans później Słoweniec nie zdołał skierować piłki do siatki, jednak udany pressing pozwolił znaleźć się w dobrej sytuacji Sylwestrowi Patejukowi. Ten strzałem w długi róg pokonał Mikołaja Brylewskiego. Jeszcze przed upływem końca pierwszej z trzech 30-minutowych tercji sporo działo się pod obiema bramkami. W 21′ Ploj głową wykończył wrzutkę Jakuba Smektały. Później bliscy szczęścia byli Konrad Szczotka i jeden ze stalowców, który będąc w bardzo dobrej sytuacji… podał do puławskiego bramkarza.

Najciekawsza z trzech półgodzinnych okresów gry była pierwsza tercja. Na początku drugiej części puławska defensywa mogła mówić o sporym szczęściu, ponieważ jeden z piłkarzy Stali Stalowa Wola spudłował z bliskiej odległości. Potem wszystko wróciło do normy, puławianie przeważali. Bliski szczęścia był w 44. minucie Bartosz Sulkowski. W ostatnich minutach drugiej tercji debiutanckiego gola, przy dużym udziale nieporadnego defensora ze Stalowej Woli, strzelił także Robert Hirsz.

Od 46. minuty Adam Buczek dał pograć piłkarzom będącym nieco niżej w hierarchii, a także graczom, którzy nie są jeszcze pewni angażu w „Dumie Powiśla”. Oprócz anonsowanych wcześniej Sebastiana MurawskiegoSebastiana Madejskiego Irakliego Meschii, w zespole z Lubelszczyzny wystąpili środkowy obrońca i defensywny pomocnik o nieznanych personaliach. Swoją przydatność do zespołu próbował udowodnić także Sebastian Wrzesiński. Zabrakło natomiast biorącego ślub Michała Budzyńskiego oraz Dawida Pożaka.

W środę wiślacy zagrają z Radomiakiem Radom. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej o godzinie 11:00 w Suskowoli.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3 (0:2, 0:3)
Bramki: Sylwester Patejuk 17′, Alen Ploj 21′, Robert Hirsz 56′

Wisła: Madejski (46′ Penkowec) – Sedlewski (31′ Kusal, 61′ Wrzesiński), Poznański (46′ Murawski), Litwiniuk (zawodnik testowany I), Sulkowski (61′ Sedlewski) – Maksymiuk (46′ Głaz), Popiołek (31′ Dudkowski, 61′ zawodnik testowany II) – Smektała (61′ Brzeski), Szczotka (61′ Meschia), Patejuk (46′ Darmochwał) – Ploj (46′ Hirsz).