Dobry sprawdzian Stali i Tomasovii

W sparingu rozegranym w Kraśniku lepsi okazali się gospodarze. Stal bowiem pokonała Tomasovię 3:1, mimo że to goście strzelili pierwsi bramkę. Co prawda był to tylko sparing, ale mecz na pewno mógł się podobać kibicom.

W zespole Stali Kraśnik w pierwszym składzie w bramce wyszedł Cezary Andruszak – testowany golkiper Tęczy Bełżyce. Poza nim po boisku biegało jeszcze dwóch zawodników testowanych, ale trener Piotr Piechniak nie chciał zdradzać ich personaliów. Szkoleniowiec później sam wszedł na murawę. Taka sytuacja ma się powtarzać także w lidze, ponieważ klub chce zgłosić do rozgrywek także trenera.

Natomiast w Tomasovii wystąpiła czterech zawodników testowanych, których klub nie chce zdradzać personaliów, a także Wojciech Gęborys oraz Paweł Mazurkiewicz, którzy od początku okresu przygotowawczego ćwiczą z zespołem.

Trener ekipy z Tomaszowa Lubelskiego Jacek Paszkiewicz może być zadowolony z gry przynajmniej jednego testowanego gracza, który w 36. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To było jednak za mało na gospodarzy. Ci bowiem w drugiej połowie strzelili trzy bramki i ostatecznie wygrali 3:1. Strzelanie dla Stali rozpoczął w 58. minucie Daniel Szewc, którzy trafił do siatki rywala bezpośrednio z rzutu wolnego. Dwie kolejne bramki zdobył gracz testowany w 61. i 87. minucie. Piłkarz najpierw wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i obrońców Tomasovii, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam po ładnym prostopadłym podaniu od jednego ze swoich kolegów z drużyny.

Testowani zawodnicy ze Stali pozostawili po sobie w tym spotkaniu pozytywne wrażenie i najprawdopodobniej obaj dalej będą kontynuować treningi z drużyną. – Jeden z testowanych na pewno będzie dalej z nami, natomiast jeśli chodzi o drugiego, to nie wiem. Na początku nie byliśmy zachwyceni jego grą, ale dziś na tle tomaszowskiej młodzieży pokazał się z fajnej strony – mówi Jacek Nowoświatłowski, kierownik ekipy z Kraśnika. W Tomasovii również są zadowoleni z obecnie testowanych graczy i ci mają kontynuować treningi z zespołem.

Następny sparing Stal rozegra u siebie w piątek o 10.30 z Lewartem, natomiast Tomasovia zagra u siebie z Avią Świdnik.