Dorna, Mikulski i Śledź przeszkolą trenerów w Chełmie

20 lutego w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Partyzantów oraz w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Granicznej w Chełmie odbędzie się konferencja szkoleniowa dla trenerów i instruktorów piłka nożnej. Zajęcia teoretyczne poprowadzą dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica – Marek Śledź i obserwator FIFA – Tomasz Mikulski. Swoimi umiejętnościami praktycznymi z uczestnikami podzielą się selekcjoner reprezentacji Polski U21 – Marcin Dorna i trener Chełmianki Chełm – Artur Bożyk.

Do udziału w konferencji szkoleniowej zaproszeni zostali trenerzy i instruktorzy piłki nożnej z terenu działania ChOZPN, LZPN, a także BOZPN i ZOZPN.

– Odpłatność za udział w konferencji wynosi 20 złotych od uczestnika, płatne przelewem na rachunek bankowy ChOZPN lub gotówką podczas rejestracji. Każdy z uczestników otrzyma imienne zaświadczenie (certyfikat) o uczestnictwie w konferencji. Przypominamy, że udział w szkoleniach jest wymagany w procesie licencyjnym trenerów i instruktorów LZPN – informuje ChOZPN.

Szkoleniowcy z terenu działania ChOZPN zapisów na konferencję dokonywać mogą poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.chozpn.pl, który należy następnie dostarczyć do biura Związku lub przesłać na adres e-mail: [email protected]

Pozostali trenerzy zapisywani będą na podstawie zgłoszeń przesłanych z LZPN, BOZPN i ZOZPN.

PROGRAM KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ

13:30 – 14:00: Rejestracja uczestników w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Partyzantów 40.

14:00 – 15:15: “Standaryzacja organizacji i nowoczesna metodologia drogą do sukcesu szkoleniowego” – prelegent Marek Śledź.

15:15 – 16:00: “Troska o wizerunek sportowy i charakter meczu, wspólnym zadaniem sędziego i trenera” – prelegent Tomasz Mikulski.

16:30 – 18:00: “Metodyka gier zadaniowych” – prowadzący zajęcia Marcin Dorna.

18:00 – 18:15: Przerwa kawowa.

18:15 – 19:45: “Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej w treningu” – prowadzący zajęcia Artur Bożyk.

19:45 – 20:05: Zakończenie konferencji.

KADRA SZKOLENIOWA PROWADZĄCA ZAJĘCIA NA KONFERENCJI

Marek  Śledź – przez kilka lat grał w juniorach Radomiaka Radom, a następnie w Orle Wierzbica i AZS AWF Warszawa. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ukończył specjalizację z piłki nożnej jako trener II klasy. W latach 1993-1996 był szkoleniowcem Gwardii  Warszawa, następnie  w latach 1996-1997 SEMP Warszawa, a w 1997 roku był trenerem reprezentacji Warszawy rocznika 1986. W 2003 roku został szkoleniowcem zespołu seniorów Polonii Słubice. Był trenerem reprezentacji Polski U11 oraz wieloletnim członkiem Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN. Pracował jako koordynator grup młodzieżowych w Amice  Wronki, a od 2007 roku odpowiadał za szkolenie grup młodzieżowych Lecha  Poznań. Od  2012 roku pełnił funkcję dyrektora Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań, a od 2015 zarządzał Akademią Piłkarską Radomiaka Radom. W styczniu został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Marcin Dorna – jest absolwentem poznańskiego AWF. Jeszcze podczas studiów podjął pracę w klubie UKS GOSIR Dopiewo, gdzie szkolił młodych piłkarzy. Następnie pracował z zespołami młodzieżowymi Lecha  Poznań oraz z reprezentacją młodzieżową Wielkopolskiego ZPN. Od 2008 roku zatrudniony został w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie prowadził kolejne reprezentacje juniorskie. W 2012 roku z reprezentacją Polski do lat 17 zajął wysokie 3-4 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Od 16 stycznia 2013 roku jest selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21. Wchodzi w skład grupy fachowców opracowujących Narodowy Program Szkolenia w Piłce Nożnej.

Artur  Bożyk – od 2012 roku trener III- ligowej drużyny ChKS Chełmianka Chełm. Jest wychowankiem Gwardii Chełm. Był czołowym zawodnikiem (grał jako obrońca) w wielu klubach, m.in. w Hetmanie Zamość, Kolejarzu Stróże, Podlasiu Biała Podlaska, izraelskiego Ihud Bnei Sakhnin i Górniku Łęczna. Będąc piłkarzem zielono-czarnych wywalczył z drużyną awans do Ekstraklasy, w której rozegrał czterdzieści dziewięć spotkań.

Tomasz Mikulski – były międzynarodowy sędzia piłkarski (licencja FIFA od 1995). Obecnie pracuje w roli obserwatora FIFA i często jest delegowany na ważne mecze międzypaństwowe. W strukturach PZPN pełni funkcję wiceprzewodniczącego Kolegium Sędziów. Jest także przewodniczącym Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.