Druga edycja charytatywnego turnieju siatkonogi w Kraśniku

21 grudnia o godzinie 9:00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku rozpocznie się charytatywny turniej w siatkonogę. Jest to impreza organizowana po raz drugi przez Daniela Szewca, byłego piłkarza i trenera Stali Kraśnik, a obecnego Opolanina Opole Lubelskie.

– Na razie do turnieju zgłosiło się 18 zespołów i wstępnie tyle weźmie w nim udział. Jeśli ktoś jeszcze się zgłosi, to być może powiększymy liczbę drużyn do 21. Rywalizacja odbywać się będzie równolegle na trzech boiskach, w trzech grupach, systemem każdy z każdym. Zwycięzców wyłoni faza pucharowa. Każdy zawodnik zobowiązuje się dobrowolnie wpłacić minimum 50 złotych, a cała kwota zostanie przekazana dla dzieci z Domu Dziecka w Kraśniku oraz 10-letniej Laury z porażeniem mózgowym i małogłowiem. Każdy zawodnik może liczyć na ciepły posiłek, kawę, herbatę i wodę. Dla pierwszych czterech drużyn przewidzieliśmy pamiątkowe puchary, a dla zawodników z miejsc 1-8 medale. Ponadto wybierzemy MVP turnieju. Gwarantujemy świetną zabawę w doborowym towarzystwie oraz możliwość zrobienia dobrego uczynku – mówi Daniel Szewc.

Swój udział w imprezie potwierdzili już Damian Szymański (Achmat Grozny), Marcel Kotwica (Puszcza Niepołomice) czy Rafał Król (Stal Kraśnik). – Z tego, co się dowiedziałem, w jednej z drużyn ma wystąpić Tomasz Brzyski, a więc wspaniała postać, która swoim występem tylko uświetni turniej – dopowiada nasz rozmówca.

W trakcie trwania turnieju prowadzona będzie również licytacja gadżetów piłkarskich. – Część rzeczy organizuje Damian Szymański. Także Mariusz Pawelec ze Śląska Wrocław obiecał coś podesłać. Mamy deklarację Jarosława Niezgody, który przekaże nam swoją koszulkę i być może gadżety z Legii Warszawa. Nie zabraknie także licytacji innych koszulek piłkarskich czy na przykład piłek – zapowiada Szewc.

Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do grona sponsorów, może się zgłosić do Daniela Szewca (tel. 607 505 462) lub Jarosława Gąszczyka (tel. 727 604 629).