Dwudziestu siedmiu zawodników na premierowych zajęciach Motoru Lublin CLJ

Aż dwudziestu siedmiu zawodników wzięło udział w pierwszym treningu juniorów starszych Motoru Lublin w letnim okresie przygotowawczym. Frekwencja jest imponująca, ale na tym nie koniec.

W premierowych zajęciach żółto-biało-niebieskich uczestniczyć mogło nawet dwudziestu dziewięciu piłkarzy. – Dwóch chłopaków było nieobecnych z powodu spraw osobistych – mówi Tomasz Jasik.

Z drużyną pożegnali się zawodnicy, którzy skończyli już wiek juniora jak Przemysław Koszel (Chełmianka Chełm), Kacper Waniowski, czy Przemysław Ilczuk (obaj są na testach w Podlasiu Biała Podlaska). Do pierwszej drużyny awansowali natomiast Bartłomiej Tkaczuk i Mateusz Chyła. – Cieszymy się, że kolejni piłkarze z naszego zespołu trafiają do seniorów. To jest celem naszej pracy. Bartek i Mateusz nie będą z nami trenować, ale liczymy na nich w meczach ligowych – dodaje szkoleniowiec.

Na treningu stawiło się pięciu testowanych graczy, jednak klub nie chce ujawniać ich personaliów. Wiadomo, że dwóch z nich występuje na pozycji napastnika, jeden jest bramkarzem, kolejny obrońcą, a ostatni pomocnikiem. – Spróbujemy ich do siebie przekonać. Pod koniec tego tygodnia podamy szeroką kadrę, która weźmie udział w zgrupowaniu w Zielonce (18-22 lipca – przyp. red.) – tłumaczy trener.

Jak wyglądały premierowe zajęcia żółto-biało-niebieskich? – Był to trening typowo wprowadzający. Nie chcieliśmy zmęczyć chłopaków testami, które przeszliśmy we wtorek. Od środy zaczęliśmy ciężką pracę, a 15 lipca czeka nas sparing ze Stalą Kraśnik. 29 lipca zagramy z Górnikiem II Łęczna i wtedy będziemy chcieli wystąpić już w składzie zbliżonym do ligowego – kończy Tomasz Jasik.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN CLJ

15.07 – Stal Kraśnik
20.07 – Victoria Sulejówek
22.07 – FCBEscola Varsovia
22.07 – Polonia Warszawa CLJ
29.07 – Górnik II Łęczna.