Dzień sądu potrzebny w Podlasiu. Huragan na dobrej drodze do zamknięcia kadry

Dzień sądu potrzebny w Podlasiu. Huragan na dobrej drodze do zamknięcia kadry

Trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym ma za sobą Podlasie Biała Podlaska. W środę podopieczni Przemysława Sałańskiego zmierzyli się być może z ligowym rywalem, Huraganem Międzyrzec Podlaski. Być może, bo w dalszym ciągu nie zapadły ostateczne decyzje dotyczące tego, w której lidze w najbliższym sezonie zagra Podlasie. Przez to ekipa z Białej Podlaskiej ma także kłopot z zamknięciem składu, który będzie rywalizował w rozgrywkach. O to natomiast nie muszą się martwić działacze Huraganu, którzy w najbliższych dniach skompletują kadrę na kampanię 2019/2020. 

Przemysław Sałański:

Zagraliśmy lepiej niż z Orlętami Łuków. Byliśmy bardziej zorganizowani, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest ten poziom, który ostatnio prezentowaliśmy. Testujemy różnych zawodników, w tym naszą młodzież. Wiadomo, że nie wszyscy dostaną od razu szansę, ale oni też muszą się uczyć. Być może ktoś załapie się do składu. Będziemy dalej im się przyglądać, lecz pozostaje jeszcze kwestia tego, w której lidze będziemy grali. Kiedy to się wyjaśni? Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu. Mamy też zapewnienie, że osoby, które chcą wejść w struktury klubu, nie chcą go osłabiać, tylko wzmocnić. Ja ze swojej strony też robię wszystko, żeby tego chaosu, który obecnie u nas panuje, z każdym dniem było coraz mniej. Na konkretne decyzje też trzeba jednak zaczekać. 


Damian Panek: 

Oceniam pozytywnie nasz pierwszy sparing. Dwóch-trzech zawodników, którzy byli dla mnie pewną niewiadomą, wypadli bardzo dobrze i jestem optymistycznie nastawiony do rundy jesiennej. Nie należy oczywiście zapominać o tym, że przed nami jeszcze wiele pracy. Jesteśmy zainteresowani tymi piłkarzami, którzy z nami są. Pozostaje tylko kwestia ostatecznych rozmów. Jeśli jednak pojawiłby się ktoś, kto by nas realnie wzmocnił, to myślę, że chętnie skorzystamy. Do środy dajemy sobie czas na podjęcie pewnych decyzji, ale po niej powinniśmy mieć już zamknięty zespół. 

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Avią Świdnik (20 lipca, 11:00). Natomiast Huragan Międzyrzec Podlaski zagra z Polesiem Kock (20 lipca, 11:00).

Podlasie Biała Podlaska  – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Komar

Podlasie: Zagórski – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Konaszewski, Komar, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Kaznokha, Nieścieruk, Dmitruk, Dmowski oraz Wrzosek, Zabielski, Kosieradzki, siedmiu zawodników testowanych.

Huragan: Płodowski – Grochowski, Mirończuk, Olszewski, Całka, Radziszewski, Korgol, Wiraszka, H. Łukanowski, Waniowski, zawodnik testowany I oraz Panasiuk, Weręgowski, Sz. Łukanowski, Czumer, Paczuski, zawodnik testowany II.

fot. Cezary Hince (archiwum)