Dziki od poniedziałku w komplecie

Dziki od poniedziałku w komplecie

Futsaliści AZS UMCS Lublin do nowego sezonu w pierwszej lidze przygotowują się już od blisko tygodnia. W tej chwili z zespołem trenuje około 14 zawodników, jednak od poniedziałku ta sytuacja ulegnie diametralnej poprawie.

Gorsza frekwencja na zajęciach spowodowana była występem części zawodników w barażach o utrzymanie w Ekstraklasie beach soccera, w barwach Sport Pubu Rapid Lublin – Od poniedziałku trenować będziemy już w komplecie. Chłopcy, którzy reprezentowali Sport Pub Rapid Lublin w Ustce, dostali tydzień wolnego – powiedział nam jeden z zawodników AZS UMCS Lublin, Jakub Drzewiecki.

Przez pierwsze dwa tygodnie przygotowań Dziki pracować będą nad wytrzymałością, siłą i dynamiką – robimy podbudowę, ale mamy też testy sprawnościowe – opowiada Drzewiecki. Zespół spotyka się ze sobą trzy razy w tygodniu na hali. Lublinianie dodatkowo ćwiczą na siłowni i odbywają zajęcia w terenie.

W drużynie nie brakuje również nowych twarzy – jeden to doświadczony zawodnik z przeszłością III-ligową, a drugi to młody, zdolny student – potwierdza Drzewiecki. Ponadto sztab szkoleniowy AZS UMCS planuje dołączyć do pierwszej kadry jeszcze dwóch/trzech wyróżniających się studentów.

W nowym sezonie lublinianie występować będą ponownie na szczeblu I ligi. Poprzednie rozgrywki zakończyli na 7. miejscu, w 11-zespołowej stawce.