“Dziki” zdały pierwszy test

Lubelscy futsaliści AZS UMCS Lublin rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu pierwszej ligi. Dziki pokonały AZS UW 5:1.

W rozegranym wczoraj meczu towarzyskim futsaliści AZS UMCS Lublin wygrali pewnie z AZS UW 5:1. Drużyny rywalizowały w trzech tercjach po 30 minut, ale bramki były liczone tylko w dwóch pierwszych. W ostatniej obaj trenerzy próbowali różnych ustawień i wynik był już sprawą drugorzędną.

– Biorąc pod uwagę etap przygotowań, na którym jesteśmy, a obciążenia są duże, to zespół prezentował się przyzwoicie. Naszym założeniem była dobra organizacja w obronie i gra z kontrataków. Przez pierwsze dwie tercje wyglądało to bardzo dobrze – powiedział nowy trener zespołu Artur Gadzicki.

Pierwszy test lublinianie zaliczyli więc na tyle na ile strzelili bramek, czyli 5, ewentualnie z minusem ze względu na straconego gola. I tak jest to bardzo dobry rezultat. Kolejnemu egzaminowi zostanie podany zespół za dwa tygodnie. Wtedy “akademicy” udadzą się na Mistrzostwa Polski AZS-ów. – Ten wyjazd traktujemy jako dwa dni sparingowe, przedsmak rozgrywek, ale jeśli uda się coś ugrać, to będzie bardzo fajnie. Nie jest to jednak priorytetem – przekonuje były zawodnik, a obecny szkoleniowiec Dzików.

Jeżeli chodzi o cele w lidze to nie zmieniły się one po przyjściu nowego trenera. Artur Gadzicki woli jednak przyjąć strategię “małych kroczków”. – Cel jaki przedstawiłem zespołowi to dobra gra w każdym kolejnym meczu, bez długofalowego planowania. Chcę w ten sposób pracować, ponieważ wcześniej kiedy skupialiśmy się na tym dalekim celu, nie zawsze wychodziło, a tutaj potrzeba więcej cierpliwości i wtedy efekty przyjdą same, i ten efekt końcowy też będzie zadowalający – wyjaśnia Gadzicki, pytany dlaczego nie chce mówić o konkretnym celu na najbliższy sezon.

ASC UMCS Lublin – AZS UW 5:1
Bramki:
dla gospodarzy: Tomasz Ławicki x2, Wojciech Boniaszczuk, Jarosław Walęciuk, Michał Zgierski.