Efekt “nowej miotły” zadziałał w Zamościu!

Po ostatnich kilku słabszych występach Hetman Zamość wreszcie zwyciężył! Można rzec, że zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na zawodników z Zamojszczyzny. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi, drugi zespół Górnika Łęczna 2:0. Dla piłkarzy Jacka Fiedenia jest to drugi mecz z rzędu bez zdobyczy punktowej.

KOMENTARZE TRENERÓW

Jacek Ziarkowski: – Na pewno z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym, chociaż Górnik postawił nam trudne warunki i prezentował się dzisiaj bardzo dobrze. Goście robili wszystko, żeby nam uprzykrzyć życie. Cieszymy się, że po tym małym trzęsieniu ziemi w Zamościu odnieśliśmy zwycięstwo. Od strony mentalnej drużyna na pewno nie wyglądała najlepiej.  Mimo to chłopcy włożyli w ten meczu dużo zdrowia i należą im się wielkie brawa. Wygrywamy i to jest najważniejsze. Jeżeli chodzi o personalia, to na pewno w tej drużynie drzemie duży potencjał, aczkolwiek te problemy, które miał Hetman nie brały się z przypadku. Mamy teraz tydzień i mam nadzieję, że powoli będziemy wychodzić z tego dołka. 

Jacek Fiedeń:Myślę, że zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie. Tydzień temu, też nie zagraliśmy źle, mimo że wynik również nie był korzystny. Dzisiaj obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko jak na IV ligę, stało ono na wysokim poziomie. Zwycięstwo Hetmana jest na pewno zasłużone, ale trzeba zaznaczyć, że drugi gol padł już w ostatniej akcji meczu po szybkiej kontrze. Dzisiaj znów mieliśmy swoje sytuacje, choćby wtedy, gdy czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gospodarzy, faulujący naszego napastnika na 17. metrze przed bramką. To tylko jedna z wielu naszych okazji. Uważam, że przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być troszkę inny. Podkreślam tylko, że zdecydowaną większość mojego zespołu stanowią młodzieżowcy, którzy dopiero zbierają cenne doświadczenie na tym poziomie. Graliśmy dwa ostatnie mecze z faworytami tej ligi i nie załamujemy rąk, że nie zdobyliśmy punktów. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników i wierzę, że jeszcze będziemy gromadzić punkty. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Roztoczem Szczebrzeszyn (30 września,13:00). Natomiast Górnik II Łęczna podejmie Kłosa Chełm (1 października, 16:00).

Hetman Zamość – Górnik II Łęczna 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Stefański 48′, Swiatosław Lavruk 90′

Hetman: Skrzypek – Kanarek, Żmuda, Bednara, Luterek, Turczyn (69′ Otręba), Mietlicki (60′ Lavruk), Solecki (46′ Stefański), Kupisz (82′ Gąska), Kycko, Paluch

Górnik II: P. Rojek – Jaroszyński, Wiech, Turek (70′ Budzyła), Fiedeń, Ilczuk, Skałecki, Szczerba, Olszewski, Najda (60′ Orysz), Greniuk

Żółta kartka: Piotr Stefański
Czerwona kartka:
Jakub Bednara 81′ (za faul)
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

0 0 vote
Article Rating