Efektowna wygrana Hetmana na zakończenie przygotowań

Wysokie sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Hetmana Zamość. W drugim, a zarazem ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ligowych podopieczni Michała Macka pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Olimpię Miączyn 6:0. Jedną z bramek dla ekipy z Zamościa zdobył w tym spotkaniu nowy nabytek biało-zielono-czerwonych Wesley Vincent Cain. Kanadyjczyk reprezentował w sezonie 2019/2020 barwy Tomasovii Tomaszów Lubelski. Innymi zawodnikami pozyskanymi przez III-ligowca są Adrian Gierowski i Piotr Dajos. Obaj występowali ostatnio w Opolaninie Opole Lubelskie. – To był mecz doświadczeń, jednak nie jest tak, że przetestowaliśmy już zawodników. Wciąż będziemy ich sprawdzać, a to spotkanie pozwoliło nam na obejrzenie graczy, którzy wczoraj przyjechali na testy i piłkarzy, którzy zgłaszają swoją przydatność dla klubu. Zawodników może być wielu, ale my wspólnie ze sztabem szkoleniowym jesteśmy bardzo wymagający. Poszukujemy graczy, którzy będą robić różnicę. Jeśli poszczególni piłkarze nie spełniają naszych oczekiwań, to po prostu im dziękujemy. Ten sparing miał za zadanie ich sprawdzić, ale pokazał też kilka akcentów przed pierwszym ligowym starciem. Wydaje mi się, że trener osiągnął to, co sobie zamierzył. Większość zawodników, którzy wystąpili w tym spotkaniu, są piłkarzami Hetmana. Oprócz nich pokazało się czterech testowanych graczy. Dwóch na pewno pojedzie po tym meczu do domu, a dwóm będziemy się jeszcze przyglądać. Widać, że zespół się tworzy. Moim zadaniem jest spajanie pojedynczych ogniw tego łańcucha. Szukamy jeszcze zawodników, którzy chcą pokazać się w III-ligowym Hetmanie, takich, którzy będą pasowali do tej charakternej i walczącej drużyny. Ewentualne zmiany ligowego terminarza? Rozmawiałem z przedstawicielem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, organu, który prowadzi w tym sezonie rozgrywki grupy IV III ligi. Niezależnie od tego, czy Stal Stalowa Wola spadnie, czy też będzie grała w II lidze, to pierwsza kolejka musi się odbyć. Dowiedziałem się o tym we wtorek i nie mam informacji, jakoby miało być inaczej. Normalnie przygotowujemy się do premierowego spotkania, tak jakby liga startowała w ten weekend – wyjaśnia dyrektor sportowy Hetmana Jan Cios.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Hetman Zamość w ramach pierwszej kolejki rozgrywek grupy IV III ligi zagra na wyjeździe z KS Wiązownica (2 sierpnia, 17:00).

Hetman Zamość – Olimpia Miączyn 6:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Pokrywka 25′, Wesley Vincent Cain 39′, Przemysław Koszel 49′, zawodnik testowany IV 62′, 67′, zawodnik testowany III 64′

Hetman: Gibki – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Myszka, Gierowski – zawodnik testowany III, Dajos, Pokrywka, Turczyn, Cain – Grzęda oraz Koszel, Pupeć, Baran i zawodnik testowany IV.

fot. Hetman Zamość

0 0 votes
Article Rating