Efektowne zwycięstwo Avii nad ŁKS-em Łagów

Cztery gole w sobotnim meczu 18. kolejki grupy IV III ligi strzelili zawodnicy Avii Świdnik. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe ŁKS Łagów. – Od początku dobrze prezentowaliśmy się w tym meczu. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Analizowaliśmy grę przeciwnika i wiedzieliśmy, że ŁKS Łagów jest szczególnie groźny po stałych fragmentach gry. To potwierdziło się w tym spotkaniu, choć staraliśmy się nie doprowadzać do zbyt wielu takich fragmentów, bo właśnie po nim straciliśmy bramkę. Sami natomiast staraliśmy się kreować akcje po szybkich atakach i jedyne, co mogliśmy poprawić, to skuteczność. Gol na 3:1 wprowadził już w nasze poczynania więcej spokoju, przez co drugą połowę w pełni kontrolowaliśmy. Wykorzystaliśmy także to, że gospodarze próbowali odrabiać straty i przez to odkrywali się w niektórych sektorach boiska. Zdobyliśmy ważne trzy punkty i gratulacje dla chłopaków. Wszyscy zagrali na dobrym poziomie, stąd taki wynik – skomentował to spotkanie trener Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Avia Świdnik podejmie Wisłę Puławy (11 listopada, 13:00). Natomiast ŁKS Łagów zagra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska (11 listopada, 13:00).

ŁKS Łagów – Avia Świdnik 1:4 (1:2)
Bramki: Amarildo Balotelli 35′ – Dominik Maluga 13′, Wojciech Białek 31′, Bartosz Mroczek 49′, 76′

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Czerwiak, Kolasa, Krzeszowski (64′ Zaręba), Rogala (64′ Borowiak), Gierczak (30′ Biesiada), Mójta, Imiela, Amarildo (75′ Buczek), Rogoziński (64′ Uniat).

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Górka, Mykytyn, Niewęgłowski, Wójcik (75′ Poleszak), Uliczny, Maluga (85′ Ceglarz), Oziemczuk (75′ K. Mroczek), B. Mroczek, Białek (70′ Szpak).

Żółte kartki: Szczepan Krzeszowski, Daniel Biesiada, Adrian Uniat – Kamil Oziemczuk*
Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna).