Ekstraklasa 2022/23 terminarz rozgrywek. Wiemy już wszystko

Wiemy już, jak wygląda Ekstraklasa tabela, a więc które drużyny zagrają w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. PZPN opublikował także terminarz Ekstraklasy 2022/23. Zobacz, kiedy startuje nowy sezon i kto z kim zagra.

terminarz ekstraklasy 2022/23

Terminarz Ekstraklasy 2022/23

Sezon ligowy rozpocznie się 16 i 17 lipca, a zakończy 27 i 28 maja. To będzie wyjątkowo intensywny sezon na rodzimym podwórku. I na pewno, kolejny raz PKO Ekstraklasa 2022/23 pokaże nam co najmniej kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Na początek, jak pokazuje terminarz Ekstraklasy 2022/23 szykuje się hitowe starcie, pomiędzy Pogonią Szczecin, a beniaminkiem z Łodzi. Gorąco powinno być nie tylko na boisku, ale też na trybunach.

Kolejka 1 – 16-17 lipca

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lech Poznań – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Cracovia
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Miedź Legnica
Raków Częstochowa – Warta Poznań
Wisła Płock – Lechia Gdańsk

Kolejka 2 – 23-24 lipca

Cracovia – Korona Kielce
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Lech Poznań
Stal Mielec – Radomiak Radom
Warta Poznań – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 3 – 30-31 lipca

Cracovia – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Wisła Płock
Miedź Legnica – Warta Poznań
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Stal Mielec
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk

Kolejka 4 – 6-7 sierpnia

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Stal Mielec – Cracovia
Warta Poznań – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Widzew Łódź

Kolejka 5 – 13-14 sierpnia

Cracovia – Piast Gliwice
Korona Kielce – Warta Poznań
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Miedź Legnica – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź – Legia Warszawa

Kolejka 6 – 20-21 sierpnia

Piast Gliwice – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Radomiak Radom
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Warta Poznań – Widzew Łódź
Wisła Płock – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 7 – 27-28 sierpnia

Cracovia – Warta Poznań
Lech Poznań – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Radomiak Radom – Korona Kielce
Stal Mielec – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

Kolejka 8 – 3-4 września

Cracovia – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Warta Poznań
Legia Warszawa – Radomiak Radom
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Wisła Płock – Górnik Zabrze

Kolejka 9 – 10-11 września

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Miedź Legnica – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Radomiak Radom – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Warta Poznań – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Cracovia
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 10 – 17-18 września

Cracovia – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Miedź Legnica
Raków Częstochowa – Radomiak Radom
Stal Mielec – Widzew Łódź
Warta Poznań – Lech Poznań

Kolejka 11 – 1-2 października

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Lech Poznań – Legia Warszawa
Miedź Legnica – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Radomiak Radom – Cracovia
Widzew Łódź – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Warta Poznań

Kolejka 12 – 8-9 października

Cracovia – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Lech Poznań – Radomiak Radom
Legia Warszawa – Warta Poznań
Raków Częstochowa – Miedź Legnica
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Kolejka 13 – 15-16 października

Korona Kielce – Stal Mielec
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Miedź Legnica – Cracovia
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Radomiak Radom – Śląsk Wrocław
Warta Poznań – Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Legia Warszawa

Kolejka 14 – 22-23 października

Cracovia – Lech Poznań
Piast Gliwice – Radomiak Radom
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Korona Kielce
Stal Mielec – Wisła Płock
Warta Poznań – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 15 – 29-30 października

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Cracovia
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Warta Poznań
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

Kolejka 16 – 5-6 listopada

Cracovia – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Warta Poznań
Lech Poznań – Korona Kielce
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Radomiak Radom

Kolejka 17 – 12-13 listopada

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Korona Kielce – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
Radomiak Radom – Pogoń Szczecin
Warta Poznań – Stal Mielec
Wisła Płock – Cracovia
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 18 – 28-29 stycznia

Cracovia – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Legia Warszawa – Korona Kielce
Miedź Legnica – Radomiak Radom
Stal Mielec – Lech Poznań
Warta Poznań – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 19 – 4-5 lutego

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Cracovia
Lech Poznań – Miedź Legnica
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Radomiak Radom – Stal Mielec
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Warta Poznań

Kolejka 20 – 11-12 lutego

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Widzew Łódź
Legia Warszawa – Cracovia
Górnik Zabrze – Radomiak Radom
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Warta Poznań – Miedź Legnica
Wisła Płock – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

Kolejka 21 – 18-19 lutego

Cracovia – Stal Mielec
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Warta Poznań
Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław

Kolejka 22 – 25-26 lutego

Piast Gliwice – Cracovia
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Radomiak Radom
Legia Warszawa – Widzew Łódź
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Warta Poznań – Korona Kielce
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 23 – 4-5 marca

Cracovia – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Wisła Płock
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Radomiak Radom – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Piast Gliwice
Widzew Łódź – Warta Poznań

Kolejka 24 – 11-12 marca

Piast Gliwice – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Radomiak Radom
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Legia Warszawa – Stal Mielec
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Warta Poznań – Cracovia
Wisła Płock – Widzew Łódź

Kolejka 25 – 18-19 marca

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Radomiak Radom – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Cracovia
Warta Poznań – Lechia Gdańsk
Widzew Łódź – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Stal Mielec

Kolejka 26 – 1-2 kwietnia

Cracovia – Widzew Łódź
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Warta Poznań
Korona Kielce – Miedź Legnica
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Radomiak Radom

Kolejka 27 – 8-9 kwietnia

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Warta Poznań
Miedź Legnica – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Cracovia
Radomiak Radom – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Stal Mielec
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 28 – 15-16 kwietnia

Cracovia – Radomiak Radom
Piast Gliwice – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Widzew Łódź
Stal Mielec – Miedź Legnica
Warta Poznań – Śląsk Wrocław

Kolejka 29 – 22-23 kwietnia

Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Cracovia
Miedź Legnica – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Radomiak Radom – Lech Poznań
Warta Poznań – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Piast Gliwice
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Kolejka 30 – 29-30 kwietnia

Cracovia – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań
Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Stal Mielec – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Radomiak Radom

Kolejka 31 – 6-7 maja

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Widzew Łódź
Górnik Zabrze – Warta Poznań
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Radomiak Radom – Piast Gliwice
Wisła Płock – Stal Mielec

Kolejka 32 – 13-14 maja

Cracovia – Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Korona Kielce
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica
Raków Częstochowa – Lech Poznań
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Warta Poznań – Radomiak Radom
Widzew Łódź – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 33 – 20-21 maja

Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Korona Kielce – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Radomiak Radom – Widzew Łódź
Warta Poznań – Piast Gliwice
Wisła Płock – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica

Kolejka 34 – 27-28 maja

Cracovia – Wisła Płock
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Miedź Legnica – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Radomiak Radom
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Warta Poznań
Widzew Łódź – Korona Kielce

Czy PKO Ekstraklasa 2022/23 terminarz spowoduje, że mistrza znów poznamy w końcówe sezonu? Oby tak właśnie było.

0 0 votes
Article Rating