Od euforii po rozpacz. Siódma porażka zielono-czarnych na Arenie Lublin

Po pierwszych 45′ meczu Górnika Łęczna z Wisłą Płock podopieczni Franciszka Smudy prowadzili z rywalem z Mazowsza 2:0. W drugiej odsłonie na boisku rządzili jednak przyjezdni, którzy ostatecznie wywieźli z Koziego Grodu komplet punktów. Ekipa Marcina Kaczmarka zdobyła trzy gole i wygrała 3:2. Dla zielono-czarnych to siódma porażka na Arenie Lublin.

Górnik wyśmienicie rozpoczął sobotnią konfrontację. Już w 4′ precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Przemysław Pitry. Trzeba jednak przyznać, że w tej sytuacji nie najlepiej zachował się bramkarz płocczan Seweryn Kiełpin. Nie minęło dwadzieścia minut, a zielono-czarni zadali drugi cios. Z czternastu metrów uderzył Javi Hernandez, golkiper Wisły zdołał sparować futbolówkę, ale ze skuteczną dobitką Piotra Grzelczaka nie miał już szans. W kolejnych minutach piłkarze z Łęcznej doskonale realizowali plan taktyczny na to spotkanie i wydawało się, że nie może stać się im nic złego. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej odsłonie podopieczni Marcina Kaczmarka udowodnili jednak, że w piłce nożnej nie ma rzeczy niemożliwych. W 56′ sygnał do ataku dał… Paweł Sasin. Defensywny pomocnik łęcznian zaliczył niefortunną interwencję po zagraniu Dominika Kuna, przez co Sergiusz Prusak musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki. W 65′ było już 2:2. Niezwykle precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Dominika Furmana na gola zamienił Damian Byrtek. W kocówce oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety skuteczniejsi byli płocczanie. Szymon Drewniak stracił piłkę w środku pola na rzecz Dominika Furmana, były zawodnik m.in. Legii Warszawa uruchomił Giorgiego Merebaszwilego, Gruzin minął źle interweniującego Przemysława Pitrego, a po chwili obsłużył podaniem Dimitara Ilieva. Bułgar okiwał “Serka” i utonął w objęciach kolegów z drużyny. Ekipa z Mazowsza wygrała na Arenie Lublin 3:2.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (15 kwietnia, 15:30).

Górnik Łęczna – Wisła Płock 2:3 (2:0)
Bramki: Przemysław Pitry 4′, Piotr Grzelczak 24′ – Paweł Sasin 56′ (gol samobójczy), Damian Byrtek 65′, Dimitar Iliev 85′

Górnik: Prusak – Matei, Gerson (18′ Komor), Pitry, Leandro – Sasin, Tymiński – Bonin, Javi Hernandez, Grzelczak (67′ Dzalamidze) – Ubiparip (63′ Grzelczak)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Stępiński – Furman, Wlazło – Merebaszwili, Kriwiec (82′ Ilijew), Kun (60′ Reca) – Piątkowski (70′ Kante)

Żółte kartki: Leandro – Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Piotr Wlazło
Widzów: 2 614
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).