Ewelina Kamczyk bohaterką starcia Górnika z AZS PSW!

Ewelina Kamczyk bohaterką starcia Górnika z AZS PSW!

Derby województwa lubelskiego dla Górnika Łęczna! Zielono-czarne pewnie pokonały AZS PSW Biała Podlaska 4:0. Trzy gole w sobotnim spotkaniu zdobyła Ewelina Kamczyk, która potwierdziła tym samym, że ma ogromną ochotę na kolejną koronę królowej strzelczyń Ekstraligi.

KOMENTARZE TRENERÓW

Piotr Mazurkiewicz: – Jeśli chodzi o nasz poziom sportowy i umiejętności zawodniczek, to nie mam nigdy co do tego wątpliwości. Problemy u kobiet zazwyczaj dotyczą sfery mentalnej i koncentracji, dlatego tutaj pojawiają się obawy. Ciągle uczulam na to dziewczyny. W pierwszej połowie stwarzaliśmy sobie klarowne sytuacje, ale tylko jedną z nich wykorzystała Ewelina Kamczyk. Rywalki mądrze się broniły. Starały się, jak mogły i próbowały wychodzić z kontratakami. Umiejętnie sobie jednak z nimi radziliśmy. W szatni padły dość twarde słowa, może stąd nasza dominacja w drugiej odsłonie? Zawodniczki AZS PSW nie wytrzymały naszego tempa, a my z każdą akcją się rozkręcaliśmy. Ania Sznyrowska trafiła na 2:0, a potem worek z bramkami się rozwiązał. W dalszym ciągu szwankuje nasza skuteczność, ale dopisujemy do naszego konta trzy punkty.

Michał Kwiecień: – W porównaniu z ostatnim meczem, stworzyliśmy sobie lepsze sytuacje strzeleckie. Na pewno dziewczyny poczyniły jakiś progres, zwłaszcza przy wyprowadzaniu piłki. Nie notowaliśmy już tylu ważnych strat. Po naszej stronie przewijały się niestety podobne błędy jak w spotkaniu z Medykiem Konin. Niestety nie zdążyliśmy jeszcze ich wszystkich wyeliminować. Potwierdzam, że transfer Kingi Niedbały do Czwórki Radom nie doszedł do skutku. Ta zawodniczka zostaje z nami.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Olimpią Szczecin (19 sierpnia, 11:00). Natomiast AZS PSW Biała Podlaska podejmie AZS UJ Kraków (19 sierpnia, 11:00).

Górnik Łęczna – AZS PSW Biała Podlaska 4:0 (1:0)
Bramki:
Ewelina Kamczyk 19’, 56’, 78’, Anna Sznyrowska 51’

Górnik: Palińska – Jelencić, Górnicka, Guściora, Dyguś, Kamczyk, Grzywińska (75’ Materek), Matysik, Grabowska (70’ Zdunek), Zawistowska (60’ Jędrzejewicz), Sznyrowska (60’ Jaszek)

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Kuciewicz, Edel, Niedbała (70’ Kusiak), Cieśla, Wołos (87’ Hlukha), Mikołajczak (50’ Ulatowska), Gąsieniec, Płoska (65’ Bąk), Lefeld

Żółta kartka: Klaudia Lefled
Sędziowała:
Małgorzata Drosio (Lublin).