Fatalna druga połowa i przygnębiająca porażka lubelskich futsalistów

Fatalna druga połowa i przygnębiająca porażka lubelskich futsalistów

W 3. kolejce rozgrywek grupy południowej I ligi futsalu podopiecznym Artura Gadzickiego przyszło zmierzyć się na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska. Po niezłej grze w pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 1:0, a w lubelskim obozie nikt nie spodziewał się katastrofy, która spotkała gości w drugiej odsłonie. AZS UMCS zagrał fatalnie, tracąc siedem bramek i nie zdobywając przy tym żadnego gola.

Premierowe minuty niedzielnego meczu wyraźnie wskazywały na gospodarzy. Gracze z południa kraju dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Przemysław Hajkowski długo pozostawał niepokonany. Z upływem czasu ekipa z Górnego Śląska coraz śmielej atakowała bramkę Dzików. Defensywa lublinian spisywała się jednak bez zarzutu. Pierwsza bramka padła w 20′, a zdobyli ją… gracze Artura Gadzickiego. Marcin Kozieł pewnym strzałem pokonał Aleksandra Waszkę, który nie zdążył wrócić na swoją pozycję po wcześniejszej akcji.

Gol do szatni wyraźnie rozjuszył gospodarzy. W 23’ do wyrównania doprowadził Daniel Jagodziński, z którego płaskim uderzeniem nie poradził sobie golkiper AZS-u. W 26’ Dziki mogły ponownie wyjść na prowadzenie. Aleksandra Waszkę wyręczyli jednak defensorzy zespołu z Rudy Śląskiej. W 27’ na listę strzelców ponownie wpisał się Jagodziński. Po uderzeniu z ostrego kąta piłka odbiła się jeszcze od Hajkowskiego i wpadła do bramki. Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 30′. Przewagę gospodarzy udokumentował Artur Opeldus. Zawodnikom Gwiazdy było wciąż mało! Sześćdziesiąt sekund po trzecim trafieniu potężnym uderzeniem popisał się Daniel Jagodziński, a Przemysław Hajkowski raz jeszcze wyciągał futbolówkę z siatki. W 37’ bramkarza z Koziego Grodu ponownie pokonał Opeldus. Dzieła zniszczenia dopełnili Sebastian Gielza i Jakub Naleśnik. Ostatecznie zawodnicy Artura Gadzickiego przegrali aż 1:7.

NASTĘPNA KOLEJKA

W najbliższy weekend AZS UMCS podejmie Futsal Team Brzeg.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UMCS Lublin 7:1 (0:1)
Bramki: Daniel Jagodziński 23’, 27’, 31’, Artur Opeldus 30’, 37’, Sebastian Gielza 38’, Jakub Naleśnik 40’ Marcin Kozieł 20’

AZS UMCS: Hajkowski – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł, Boniaszczuk, Fularski, Stelmaszuk.