Filipp Rudik bardzo blisko Górnika Łęczna!

Białoruski portal “football.by” i kazachski serwis “sports.kz” poinformowały, że nowym nabytkiem Górnika Łęczna został Filipp Rudik (na zdjęciu). Białoruski pomocnik ma za sobą występy w Lidze Mistrzów i w reprezentacji narodowej! W klubie nie potwierdzają jednak tej informacji.

27-letni Filipp Rudik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jest wychowankiem rosyjskiej Smieny Sankt Petersburg, skąd jako osiemnastolatek trafił do Naftana Nowopołock. Co ciekawe – w tym klubie występował Fiodor Cernych, jednak w czasie gdy Litwin reprezentował barwy tego zespołu, Rudik grał już w BATE Borysów. W sezonie 2010/2011 występował w meczach 1/16 finału Ligi Europy, przeciwko Paris Saint Germain. Rok później grał już w Lidze Mistrzów, gdzie miał okazję rywalizować z wielką Barceloną.
11 października 2011 roku zagrał 87. minut w meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Białorusią (2:0 dla Polski przyp. red.). Z zespołem z Borysowa zdobył dwa mistrzostwa kraju i dwa superpuchary Białorusi. Krajowy puchar podnosił do góry jeszcze jako zawodnik Naftana. W kadrze narodowej naszych wschodnich sąsiadów, zanotował dotychczas cztery spotkania.

Po transferze do BATE wydawało się, że kolejnym przystankiem w karierze Rudika powinien być klub z jeszcze wyższej półki, jednak cały 2014 rok spędził on w Kazachstanie. Rundę wiosenną ten 27-latek spędził w FK Atyrau, by później przenieść się do Spartaka Semej.

Górnik Łęczna tej zimy testował już Rudika. Wychowanek Smieny Sankt Petersburg zagrał pierwsze 45. minut w spotkaniu z Odrą Opole (3:1 dla Górnika przyp. red.), kiedy to na boisku zmienił go Maciej Szmatiuk.

Informacji podawanych przez wyżej wymienione portale nie potwierdza klub. – Owszem Filipp jest przez nas obserwowany, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany – informuje rzecznik prasowy, Leszek Masierak.

Wydaje się jednak, że tak jak w przypadku Piotra Okuniewicza – parafka na kontrakcie jest tylko kwestią czasu…

0 0 votes
Article Rating