Fiorentina – Roma typy, kursy, zakłady 09/05/2022

Świeżo upieczeni finaliści Ligi Konferencji kontra popularne Fiołki, dla których ten sezon ligowy mógłby się chyba już dawno zakończyć. Która z drużyn wyjdzie z tej potyczki zwycięsko? Fiorentina – Roma typy, kursy, zakłady?

Fiorentina – Roma typy warte uwagi

Tak przedstawiają się natomiast nasze Fiorentina – Roma typy, którym na pewno warto przyjrzeć się zdecydowanie bliżej:

Goście wygrają dowolną połowę

Trzy kolejne przegrane spotkania z rzędu to zdecydowanie najgorsza seria Fiorentiny na przestrzeni całej kampanii 2021/2022. Bardzo ciężko wskazać przyczynę tej nieco słabszej dyspozycji, ale nie da się ukryć, że problem jest. I to dość spory. Tammy Abraham i spółka w takich okolicznościach jawią się jako zdecydowani faworyci poniedziałkowych zmagań. Kurs na ich bezpośrednie zwycięstwo jest niesamowicie kuszący, lecz zdecydowaliśmy się wybrać tą dużo bezpieczniejszą opcję. Czy słusznie? Czas pokaże.

Roma otrzyma więcej kartek

Druga z propozycji w dzisiejszym tekście również dotyczy Giallorossich. Jeśli mielibyśmy określać prawdopodobieństwo pozytywnego rozstrzygnięcia każdej z nich, to dużo większe nadzieje upatrujemy właśnie w zakładzie związanym z żółtymi kartkami. Powód jest banalnie prosty. Rzymianie ze 105 napomnieniami na koncie znajdują się na samym czele zestawienia obejmującego drużyny najczęściej karane ekipy w całej Serie A. Dorobek 79 żółtych kartek po stronie Violi prezentuje się w kontrze do nich dość skromnie. W teorii szanse na powodzenie tego typu są zatem bardzo duże. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce.

fiorentina roma typy

W wolnej chwili zachęcamy także do rzucenia okiem na nasz tekst dotyczący zmagań Manchesteru City z Newcastle.

Fiorentina – Roma kursy

Jeśli mamy być szczerzy, to delikatne faworyzowanie ekipy gospodarzy przez bukmacherów wydaje nam się nieco niezrozumiałe. Czy wystawienie takich, a nie innych kursów można więc wprost określić jako błąd? To okaże się po końcowym gwizdku tej rywalizacji.

Bukmacher Fiorentina Remis Roma
Fortuna 2.46 3.45 2.90
STS 2.50 3.40 2.80
3 2.35 3.40 3.05
Betclic 2.36 3.35 3.05
forBET 2.36 3.35 3.05

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Dla której z drużyn ostatnie tygodnie były nieco bardziej udane? Możecie sprawdzić to w naszej legendarnej tabeli:

Ostatnie bezpośrednie spotkania
Roma – Fiorentina 3:1 (22 sierpnia 2021)
Fiorentina – Roma 1:2 (3 marca 2021)
Roma – Fiorentina 2:0 (1 listopada 2020)
5 ostatnich meczów Fiorentiny
Milan – Fiorentina 1:0
Fiorentina – Udinese 0:4
Salernitana – Fiorentina 2:1
Juventus – Fiorentina 2:0

Fiorentina – Venezia 1:0
5 ostatnich meczów Romy
Roma – Leicester 1:0
Roma – Bologna 0:0
Leicester – Roma 1:1
Inter – Roma 3:1
Napoli – Roma 1:1

Fiorentina – Roma prognozy

Widzieliście sceny z płaczącym Jose Mourinho tuż po awansie Romy do finału Ligi Konferencji? Jak widać ten z pozoru szorstki szkoleniowiec, ma jednak w sobie jakieś pokłady wrażliwości. Do pełni szczęścia brakuje mu chyba tylko osiągnięcia jak najwyższego miejsca w zmaganiach ligowych. Na ten moment La Magica plasuje się na lokacie szóstej. Czy po końcowym gwizdku poniedziałkowej batalii zdoła zrównać się punktami z odwiecznym rywalem? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.

Fiorentina – Roma pytania od graczy

  • Czy Nicola Zalewski wystąpi w tym meczu?

Reprezentant Polski od jakiegoś czasu zdaje się być jednym z podstawowych zawodników zespołu ze stolicy Włoch. Jego występ przeciw Fiorentinie jest więc raczej niezagrożony.

  • Fiorentina – Roma typy, o co się zakładać?

Nie ukrywamy, że liczymy na to, iż to starcie będzie obfitowało w kilka naprawdę ciekawych sytuacji podbramkowych. Pod względem bukmacherskich polecamy zatem skupić swoją uwagę właśnie na golach oraz ilości rzutów rożnych.