Jagiellonia Białystok – Warta Poznań typy, kursy i zakłady na mecz (05.12.2023)

W jednym z najciekawszych spotkań 1/8 finału Pucharu Polski po przeciwnych stronach boiska zameldują się dwa zespoły prowadzone przez zdolnych trenerów młodego pokolenia. Która myśl szkoleniowa okaże się tym razem zwycięska? Oto Jagiellonia Białystok – Warta Poznań typy.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań typy bukmacherskie

Nie naszpikowane gwiazdami drużyny Lecha oraz Legii, a skromna ekipa ze stolicy województwa podlaskiego. To właśnie Jagiellonia może pochwalić się największą liczbą zdobytych goli w całej PKO Ekstraklasie. Puchar Polski to oczywiście zupełnie inne rozgrywki, ale przeniesienie wspomnianej skuteczności także na ten rodzaj rywalizacji nie stanowi dla białostocczan najmniejszego problemu. Dobitnie świadczy o tym fakt zdobycia pięciu trafień w poprzednich pucharowych potyczkach ze Śląskiem Wrocław oraz Resovią.

Szukacie najbardziej “overowego” ze wszystkich meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski? Niewykluczone, że będzie to właśnie bój pomiędzy Jagą a Dumą Wildy.

jagiellonia-bialystok-warta-poznan-typy

Dość niewygodny terminarz ligowy podopiecznych Adriana Siemieńca nie pozwala nam zakładać się o ich końcowe zwycięstwo z bukmacherem ze 100% pewnością. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że 31-letni szkoleniowiec zdecyduje się posłać do boju nieco inny skład od tego, który rywalizował z Wartą o punkty 1 grudnia bieżącego roku.

Być może pozwoli to na nawiązanie równorzędnej walki poznaniakom. W tej chwili bardzo trudno to wyrokować. Uważamy mimo wszystko, że miejscowi będą stroną dominującą przez co najmniej jedną z odsłon meczu. W naszych propozycjach pojawiły się więc Jagiellonia Białystok – Warta Poznań typy na triumf Żółto-czerwonych w dowolnej połowie spotkania.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań kursy bukmacherskie

Kurs 2.07 na wygraną gospodarzy oznacza mniej więcej tyle, że zdaniem bukmacherów to właśnie białostocczanie mają większe szanse na zgarnięcie kompletu oczek w omawianym starciu. Ewentualny triumf Warty okraszono kursem 3.25, a remis jest tym razem równy przelicznikowi 3.45.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Szybka okazja do rewanżu po nieznacznej porażce w meczu ligowym? Przed taką szansą we wtorkowy wieczór staną podopieczni Dawida Szulczka. Ciężko doszukać się co prawda argumentów, które mogłyby świadczyć o poprawie ich formy przez te kilkadziesiąt godzin, ale pamiętajmy, że w piłce nożnej absolutnie wszystko jest możliwe.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań przewidywane składy

Oficjalne jedenastki poznamy oczywiście na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że oba zespoły staną do bezpośredniej rywalizacji w następujących składach:

Jagiellonia: Abramowicz – Sacek – Skrzypczak – Dieguez Grande – Wdowik – Nene – Romanczuk – Kupisz – Naranjo – Hansen – Imaz

Warta: Grobelny – Matuszewski – Pleśnierowicz – Tiru – Kiełb – Luis – Kupczak – Prikryl – Szmyt – Żurawski – Eppel

Gdzie oglądać Jagiellonia Białystok – Warta Poznań ? Transmisja i godzina

Relacje ze wszystkich spotkań Pucharu Polski, a więc także i tego rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku można śledzić na antenach stacji Polsat Sport. Początek przekazu live zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 5 grudnia 2023 roku.