Frassati gromi Hetmana. Dwaj doświadczeni zawodnicy przyczynili się do sukcesu

Michał Czajka i Łukasz Kasperek to dwaj zawodnicy, którzy mocno przyczynili się do środowego, ważnego triumfu Frassati nad Hetmanem Żółkiewka. W meczu 23. kolejki chełmskiej okręgówki doświadczony golkiper z Fajsławic kapitalnie spisywał się w bramce niebiesko-żółto-zielonych, niejednokrotnie ratując swój zespół przed stratą gola. Wyrazem tego była świetna interwencja w drugiej połowie spotkania, kiedy bramkarz gospodarzy wyciągnął się jak struna i wyłapał piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę i wydawała się niemożliwa do wychwycenia. Powracający po dłuższej przerwie Łukasz Kasperek chwilę po wejściu na boisko podwyższył wynik meczu na 3:1. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Daniela Krakiewicza, które na trzy potyczki przed końcem sezonu mocno przybliżyło ich do utrzymania piątej pozycji w stawce.

KOMENTARZ TRENERA

Daniel Krakiewicz: – Był to mecz, który obfitował w bardzo dużo walki. Wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku, bo w pierwszej odsłonie spotkanie było wyrównane. Goście mieli swoje sytuacje, trafili w poprzeczkę i stwarzali groźne akcje. Fajnie się prezentowali, a my wypadliśmy trochę słabiej, jeśli chodzi o moje oczekiwania. Przyczyną tego są mecze, które rozgrywamy co trzy dni. Według mnie w klasie okręgowej nie do końca się to sprawdza, bo jest to jednak liga amatorska i to na pewno będzie wychodziło w kolejnych potyczkach. Staramy się i niwelujemy to zmęczenie, jak tylko możemy. Mimo wszystko dobrze wyprowadzaliśmy dzisiaj kontrataki w drugiej połowie, bo przeciwnik otworzył się po bramce na 3:1. Tak jak wspomniałem wcześniej, ten wynik nie odzwierciedla do końca tego, co się działo na boisku. Kieruję słowa uznania w stronę Hetmana Żółkiewka. Cieszymy się z tych trzech punktów podwójnie, bo był to również ostatni mecz w tym sezonie, który rozegraliśmy przed własną publicznością. Mamy wspaniałych kibiców i fajnie, że mogliśmy sprawić im radość okazałym triumfem.

W następnej kolejce Frassati Fajsławice zmierzy się na wyjeździe ze Startem Krasnystaw (3 czerwca, 16:00).

Frassati Fajsławice – Hetman Żółkiewka 4:1 (2:1)
Bramki: Sebastian Baran 5′, Jacek Olech 45′, 90′, Łukasz Kasperek 75′ – Damian Koprucha 21′

Frassati: M. Czajka – K. Przebirowski, P. Przebirowski, Dzirba, Błaziak (79′ Walicki) – S. Baran (67′ Pluta), Kołodziejski, A. Czajka (67′ Smyk), Młynarczyk – Olech (90+2′ Policha), Skorek (74′ Kasperek).

Żółte kartki dla Frassati: Karol Przebirowski, Patryk Przebirowski, Patryk Dzirba, Konrad Błaziak, Krystian Kołodziejski, Łukasz Kasperek
Czerwona kartka: Michał Rycerz 83′ (za drugą żółtą)