Freiburg – Bayer Leverkusen typy, kursy, składy 19/12/2021

Starcie dwóch drużyn znajdujących się w okolicach ligowego podium niemal zawsze jest gwarantem sporych emocji. Kto okaże się lepszy podczas sobotniej batalii na Europa-Park? Freiburg – Bayer Leverkusen typy, kursy, składy. Serdecznie zapraszamy!

Freiburg – Bayer Leverkusen typy warte uwagi

W przypadku niniejszego spotkania trzy najciekawsze zakłady przedstawiają się następująco:

freiburg-bayer-leverkusen-typy

Obie drużyny strzelą bramkę

Kilka poprzednich meczów zdecydowanie nie potoczyło się tak jak zaplanował sobie Freiburg oraz Bayer. Na ich usprawiedliwienie warto jednakże nadmienić, że były to batalie z naprawdę silnymi rywalami. W bezpośredniej rywalizacji bezbramkowy rezultat i tym samym podział punktów ich raczej nie zadowoli. Liczymy więc gorąco na konkretną dawkę emocji. Niechaj każda z drużyn trafi do siatki przeciwnika co najmniej po jednym razie!

W pierwszej połowie padnie więcej goli

Statystyka to nasz przysłowiowy konik. W drugiej z propozycji zamieszczonych w akapicie Freiburg – Bayer Leverkusen typy warte uwagi zechcemy pójść więc ponownie w stronę goli. Tym razem chodzi jednak konkretnie o połowę, w której tychże goli padnie nieco więcej. Dotychczas obie ekipy trafiały znaczniej częściej w początkowych fazach spotkań. Miejmy nadzieję, że ta tendencja nie ulegnie nagłej zmianie.

Schick bądź Wirtz zdobędą bramkę

No i jako swoista wisienka na torcie zakład związany ze strzelcami bramek. W nim oczywiście nie mogło zabraknąć graczy, którzy są głównymi kreatorami tak wysokiej pozycji Aptekarzy w bieżącym sezonie. Znając życie, to zapewne ich ostatnie miesiące w ekipie z Leverkusen, więc zechcą zostawić po sobie dobre wrażenie. Patrick Schick traci już tylko dwa trafienia do Roberta Lewandowskiego, tak więc pragnienie uzyskania kolejnego trafienia będzie u niego bez wątpienia bardzo duże. Drugim z kandydatów do zapisania się na liście strzelców jest Florian Wirtz. Złote dziecko niemieckiego futbolu powinno znów spróbować zabłysnąć. Oby ta misja się powiodła. Wtedy zadowoleni będziemy zarówno my, jak i wszyscy sympatycy teamu z BayArena.

Freiburg – Bayer Leverkusen kursy

Szanse na zwycięstwo każdej z ekip są zdaniem bukmacherów niemal równe. Jeśli jesteście ciekawi, która z firm daje najwięcej za triumf Waszych faworytów, to śmiało rzućcie okiem na niniejsze zestawienie:

Bukmacher Freiburg Remis Bayer Leverkusen
Fortuna 2.71 3.50 2.55
STS 2.70 3.45 2.44
Betclic 2.75 3.60 2.46
LVBET 2.80 3.65 2.45
forBET 2.75 3.60 2.46

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Obie ekipy nie notują w ostatnich tygodniach zbyt imponujących wyników. Nie wierzycie? Spójrzcie więc na rezultaty pięciu poprzednich spotkań z ich udziałem:

Ostatnie bezpośrednie mecze
Bayer – Freiburg 0:0 (23 lipca 2021)
Bayer – Freiburg 1:2 (28 lutego 2021)
Freiburg – Bayer 2:4 (1 listopada 2020)
5 ostatnich spotkań Freiburga
Union – Freiburg 0:0
Freiburg – Hoffenheim 1:2
Borussia M. – Freiburg 0:6
Bochum – Freiburg 2:1
Freiburg – Eintracht 0:2
5 ostatnich spotkań Bayeru Leverkusen
Bayer – Hoffenheim 2:2
Eintracht – Bayer 5:2
Ferencvaros – Bayer 1:0
Bayer – Furth 7:1
RB Lipsk – Bayer 1:3

Freiburg – Bayer Leverkusen

Oto w jakich składach do omawianej rywalizacji przystąpią prawdopodobnie obie drużyny:

FREIBURG: Flekken; Lienhart, K Schlotterbeck, N Schlotterbeck; Kubler, Eggestein, Hofler, Gunter; Jeong, Holer, Grifo

BAYER LEVERKUSEN: Hradecky; Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapie; Andrich, Demirbay; Bellarabi, Wirtz, Adli; Schick

Waga tego starcia jest wszystkim doskonale znana. W wyjściowych jedenastkach Freiburga oraz Bayeru nie może być zatem mowy o zbyt wyraźnych eksperymentach. Można powiedzieć, że wyniki pozostałych weekendowych potyczek ułożyły się raczej po myśli zarówno jednych jak i drugich. Nie zmienia to jednak faktu, że triumfator tego pojedynku będzie na zdecydowanie bardziej uprzywilejowanej pozycji. Jesteśmy niezwykle ciekawi, kto nim ostatecznie będzie.

Freiburg – Bayer Leverkusen prognozy

Mimo iż podczas niedzielnego pasma gier niemieckiej Bundesligi włodarze zaserwowali nam zaledwie dwa spotkania, to jedno z nich jest tym, którym bez wątpienia warto się zainteresować. Z uwagi na wysoką pozycję w tabeli obydwu ekip możemy być niemal pewni, że emocji nie zabraknie. Nie podejmujemy się wskazywania zwycięzcy tych zmagań. To zbyt ryzykowne. Pamiętajcie, że czasem warto podejść do tematu nieco spokojniej. Obstawianie to długofalowy proces. Nie zapominajcie o tym!

Freiburg – Bayer Leverkusen najczęstsze pytania

  • Gdzie odbędzie się spotkanie SC Freiburg – Bayer 04 Leverkusen?

Potyczka ta będzie miała miejsce na Europa-Park Stadion we Fryburgu.

  • Freiburg – Bayer Leverkusen typy, co warto grać?

Odpowiedź na to pytanie jak zwykle nie jest jednoznaczna. W akapicie Freiburg – Bayer Leverkusen zamieściliśmy trzy najciekawsze propozycje związane z niniejszym meczem. Tylko od Was zależy, czy zdecydujecie się z nich skorzystać.