Fundacja Dołącz Do Najlepszych chce pomagać szkolić młodzież z regionu

W poniedziałek w Kraśniku odbyła się konferencja prasowa Fundacji Dołącz Do Najlepszych, w której wziął udział także Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, a akcje wspierają między innymi 96-krotny reprezentant kraju w piłce nożnej – Jacek Bąk i Marcin Wójcik z Ani Mru Mru.

Na konferencji członkowie Fundacji przedstawili główne cele, wśród których jest przede wszystkim pomoc w szkoleniu i wypromowaniu młodych talentów piłkarskich z klubów województwa lubelskiego. Cały rozbudowany program ma się opierać na trzech prostych zasadach: Szkoleniu, Motywacji i Promocji, które opracował Marcin Kwiatkowski, psycholog sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, współpracującego z klubami z polskiej Ekstraklasy w tym z Legią Warszawa. Marcin Kwiatkowski pracował między innymi z tenisistą Jerzym Janowiczem, czy kadrą narodową kobiet w boksie na Igrzyskach w Londynie.

Pomoc ma nie kończyć się tylko na wspieraniu rozwoju osobowościowego i intelektualnego młodych adeptów piłki nożnej w wieku 5-12 lat. Fundacja chce zapewnić młodym piłkarzom kompleksową opiekę ubezpieczeniową, pomoc w podpisywaniu kontraktów respektujących interesy ich i klubów, opiekę trenerską, a także w ramach zajęć piłkarskich naukę języków obcych, których nieznajomość często jest barierą dla rozwoju kariery i szybkiej aklimatyzacji w nowym środowisku.

Cały program na konferencji wysłuchał Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Biernat. – Mam nadzieję, że takie inicjatywy jak ta fundacji Dołącz Do Najlepszych przyczynią się do stworzenia dobrej Reprezentacji, przynajmniej juniorskiej. Oczywiście jestem otwarty na pomoc fundacji, na przykład przy organizacji różnego rodzaju dużych turniejów piłkarskich, czy szkoleń dla trenerów – powiedział minister.

Natomiast działania fundacji zgodzili się już wspierać przede wszystkim wizerunkowo piłkarz Jacek Bąk, kabareciarz Marcin Wójcik oraz artyści Beata Kozidrak i Krzysztof Cugowski.

Oficjalnym wydarzeniem rozpoczynającym Akcje będzie impreza sportowo-rozrywkowa, która odbędzie się 2 sierpnia podczas Dni Kraśnika.