Lubelscy futsaliści zagrają w I lidze

Lubelscy futsaliści zagrają w I lidze

Lubelskie “Dziki” otrzymały licencję na grę w pierwszej lidze futsalu, tak więc akademicy w najbliższym sezonie podobnie jak w ubiegłym będą występowali na zapleczu ekstraklasy. 

Licencje przyznano łącznie 22 drużynom, które zostaną podzielone na dwie grupy: północną i południową. Liga rozpocznie się na przełomie września i października, natomiast zawodniczy z Lublina przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w pierwszej połowie sierpnia. – Trwa kompletowanie zespołu, pełen skład powinien być znany już na pierwszym treningu, wtedy też będziemy mogli określić nasze cele na sezon –  mówi zawodnik Jakub Drzewiecki.

Ubiegłe rozgrywki lublinianie zakończyli na 7. miejscu i doszli do 1/8 Pucharu Polski – Z ligi nie jesteśmy zadowoleni, celowaliśmy wyżej. Mieliśmy jednak problemy zdrowotne – mówi Drzewiecki. Dzików faktycznie nie omijały kontuzje w sezonie 2013/14. Przemek Kowalczyk zerwał ścięgna Achillesa, a Wojciech Boniaszczuk, czy Marek Lenartowicz mieli problemy z mięśniami. Problemy zdrowotne miał też grający trener Michał Zgierski.

Za to jesteśmy zadowoleni z występu w Pucharze Polski, to pokazało potencjał naszej drużyny. Udowodniliśmy też, że potrafimy grać i wygrywać z drużynami ekstraklasowymi. To jest taki plus tamtego sezonu – zakończył Jakub Drzewiecki.