GKS Katowice – GKS Tychy typy i kursy bukmacherskie (12.11.2023)

Kolejne emocje na zapleczu Ekstraklasy przed nami. Sprawdźcie nasze na pojedynek GKS Katowice – GKS Tychy typy i wykorzystajcie je podczas obstawiania. Powodzenia!

GKS Katowice – GKS Tychy typy bukmacherskie

To już piętnasta seria spotkań w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Jednym z ciekawszych momentów tej kolejki okazać mogą się derby Górnego Śląska. Co prawda obydwa zespoły w chwili obecnej walczą o odmienne cele i prezentują zgoła inną formę ale jak mówi stare piłkarskie porzekadło “derby rządzą się swoimi prawami”. Czy w Katowicach możemy zatem spodziewać się w niedzielne wczesne popołudnie święta futbolu? Przygotowaliśmy na derbowy pojedynek GKS Katowice – GKS Tychy typy i analizy całkowicie za darmo. Zachęcamy do lektury!

GKS Katowice - GKS Tychy typy

Ekipa GKS-u Katowice nie daje swoją grą wielkich powodów do dumy swoim kibicom. Piłkarze prowadzeni przez Rafała Góraka prezentują średni poziom. Po czternastu kolejkach legitymują się oni bilansem czterech zwycięstw, pięciu remisów i pięciu porażek. Dorobek siedemnastu ligowych oczek klasyfikuje ekipę Gieksy na dość odległym w kontekście walki o Ekstraklasę, dwunastym miejscu. Czy na półmetku sezonu Katowiczanie zaczną prezentować się lepiej i zdobywać większe ilości punktów?

Tyszanie przyjadą do swojego rywala zza miedzy jako zespół lepszy w pierwszej fazie sezonu. Obecnie znajdują się oni w ścisłej czołówce rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W czternastu stoczonych do tej pory pojedynkach piłkarze Dariusza Banasika zaliczyli osiem zwycięstw, remis i pięć porażek. Zgromadzone dwadzieścia pięć oczek klasyfikuje ich na dobry, piątym miejscu.

Według nas niedzielne spotkanie może mieć dość nieoczekiwany przebieg. Na nic zdać może się atut własnego boiska czy obecna forma. Derby to zawsze mecz o innym ciężarze gatunkowym. Według nas w pojedynku tym zobaczymy mniej niż 3.5 gola. Taka sytuacja miała miejsce w jedenastu z ostatnich piętnastu spotkaniach z udziałem GKS-u Tychy. W drugim naszym typie obstawiamy gospodarzy jako zdobywców otwierającego trafienia. Tak było w trzech z pięciu ostatnich meczach rozgrywanych pomiędzy tymi zespołami.

GKS Katowice – GKS Tychy kursy bukmacherskie

W roli faworyta niedzielnych derbów bukmacherzy stawiają ekipę gospodarzy. W Betfan kurs na zwycięstwo Katowiczan wynosi 2.08, na remis 3.45, a na triumf gości z Tychów 3.35.

GKS Katowice – GKS Tychy bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Bilans ostatnich pojedynków obydwu drużyn nie wygląda najlepiej. Katowiczanie zremisowali w lidze 1:1 z Górnikiem Łęczna i 2:2 ze Stalą Rzeszów, a także przegrani z Polonią 0:2. Tyszanie dołożyli ligowe punkty w starciu z Zagłębiem Sosnowiec (0:1), zostali pokonani przez Lechię (1:3) i odpadli z Pucharu Polski po Porażce z Legią (0:3). Ostatnie dwa bezpośrednie mecze padły łupem Katowiczan. Warto zauważyć, że pojedynki derbowe pomiędzy tymi zespołami często kończyły się rezultatem remisowym.

Gdzie oglądać GKS Katowice – GKS Tychy? Transmisja i godzina

Derby Górnego Śląska rozpoczną się w niedzielę, 12 listopada o godzinie 12:40. Obejrzeć je można będzie w Polsacie Sport oraz na platformie Polsat Box Go jak i w serwisie statscore po wykupieniu PPV.