GKS Katowice – Górnik Zabrze typy, kursy i zapowiedź (27.09.2023)

Czas na pojedynek derbowy w 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Sprawdźcie i wykorzystajcie przygotowane przez nas na potyczkę GKS Katowice – Górnik Zabrze typy.

GKS Katowice – Górnik Zabrze typy i przewidywania

W historii rozgrywek pucharowych często jesteśmy świadkami pojedynków topowych drużyn z zespołami, dla których te spotkania mogą być okazją do zaprezentowania się szerszej grupie kibiców futbolu. W wypadku tego starcia zespoły jednak znają się na wylot i bardzo często rozgrywały między sobą derbowe pojedynki. Czas na mecz GKS Katowice – Górnik Zabrze. Typy i analizy znajdziecie poniżej.

GKS Katowice - Górnik Zabrze typy

Zespół z Katowic trzykrotnie sięgał po Puchar Polski- w latach 1986, 1991 i 1993. Wydaje się jednak, że czasy świetności Gieksa ma już za sobą. Od prawie dwudziestu lat Katowiczanie tułają się po niższych ligach występując przeważnie na zapleczu Ekstraklasy. W tym sezonie po dziewięciu kolejkach piłkarze Rafała Góraka zgromadzili na swoim koncie czternaście oczek na co złożyły się cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Ekipa Gieksy plasuje się obecnie na dziewiątej pozycji w tabeli.

W Zabrzu również zna się smak Pucharu Polski. Zespół ten zdobywał go sześciokrotnie, lecz ostatni raz ponad pięćdziesiąt lat temu. Czy któryś z tych dwóch zespołów uniesie go w tym sezonie? Piłkarze Górnika Zabrze występują na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie sklasyfikowani są na czternastej pozycji z dorobkiem dziewięciu oczek i bilansem dwóch triumfów, trzech remisów i czterech porażek. Być może szansa na Puchar Polski jest jedyną szansą na sukces w tym sezonie.

Według nas środowy mecz w Katowicach zakończy się triumfem gospodarzy. Na ich korzyść wpływać będzie nie tylko atut własnego stadionu ale i statystyka. Spoglądając w nią widzimy, że piłkarze Rafała Góraka wygrali cztery z pięciu ostatnich ligowych pojedynków, które rozegrali przed własną publicznością. My stawiamy zatem na Gieksę.

GKS Katowice – Górnik Zabrze ostatnie pojedynki

Zachęcamy do zapoznania się z tabelą ostatnich wyników obydwu zespołów.

Ostatnie mecze GKS Katowice

 • Lechia Gdańsk – GKS Katowice 5:1
 • GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:1
 • Raków Częstochowa – GKS Katowice 3:2

Ostatnie mecze Górnika Zabrze

 • Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:1
 • Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 1:0
 • Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:1

GKS Katowice – Górnik Zabrze bezpośrednie mecze

Historia pojedynków tych zespołów sięga wielu lat wstecz. Oto ostatnie wyniki.

 • GKS Katowice – Górnik Zabrze 1:2
 • Górnik Zabrze – GKS Katowice 2:0
 • GKS Katowice – Górnik Zabrze 0:0

W ostatnich latach to Zabrzanie częściej cieszyli się ze zwycięstw. Jak będzie tym razem?

GKS Katowice – Górnik Zabrze kursy bukmacherskie

Nasze na mecz GKS Katowice – Górnik Zabrze typy znajdziecie poniżej. Bukmacherzy w roli faworytów stawiają na gości.

 • Wygrana GKS Katowice: 3.50
 • Remis: 3.30
 • Wygrana Górnika Zabrze: 2.05

Gdzie oglądać GKS Katowice – Górnik Zabrze? Transmisja

Kiedy i o której GKS Katowice – Górnik Zabrze? Derby Górnego Śląska rozpoczną się w środę, 27 września o godzinie 21:00. Obejrzeć je będzie można w Polsacie Sport oraz na platformie Polsat Box Go.