GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec typy i kursy na mecz (06.08)

W czwartej kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi czeka na nas bardzo ciekawe spotkanie- derby Górnego Śląska. Przygotowaliśmy na pojedynek GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec typy, które pomogą w obstawianiu, znajdziecie je poniżej.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec typy na derbową potyczkę w rozgrywkach 1 ligi

Pojedynki derbowe zawsze wywołują wśród kibiców szczególne emocje. Nie inaczej powinno być w spotkaniu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Kursy przedstawione przez bukmacherów stawiają w roli faworytów drużynę gości. Poniżej przedstawimy dwa typy, które naszym zdaniem mają największą szansę sprawdzenia się.

Derby rządzą się swoimi prawami. Jakim wynikiem zakończy się sobotnia potyczka?

W Katowicach odbędzie się spotkanie, które budzi nie lada emocje. U progu sezonu ligowego zdecydowanie lepiej prezentują się piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Po 3 rozegranych kolejkach plasują się oni na fotelu lidera z dorobkiem 7 punktów. Katowiczanie mają na swoim koncie 4 punktu i zajmują 10 lokatę. Z pewnością wiele osób chciałoby złożyć na pojedynek GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec zakłady. Kto jest naszym faworytem?

gks katowice - zaglebie sosnowiec typy

Pomimo formy sosnowiczan nasze na pojedynek GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec typy to wygrana gospodarzy. Przemawiać za nimi będzie atut własnego boiska ale także i kilka statystyk. Analizując je widzimy, że w 5 ostatnich spotkaniach aż 3-krotnie wygrywali podopieczni trenera Rafała Góraka. Pojedynki derbowe to zawsze mecze, w których doświadczamy wielu emocji. Chcielibyśmy z pewnością zobaczyć grad goli. Warto pomyśleć kto jako pierwszy trafi do siatki. Według nas będzie to zespół gospodarzy. Katowiczanie zdobywali bramki jako pierwsi w 10 z 15 ostatnich meczów.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:3
  • Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:1
  • GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2

Historia bezpośrednich pojedynków GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec sięga 2009 roku. Do tej pory rozegrano 15 spotkań, katowiczanie zwyciężali 5-krotnie, sosnowiczanie 6-krotnie, 4-krotnie spotkanie kończyło się remisem.

Ostatnie mecze GKS-u Katowice

  • Podbeskidzie – GKS Katowice 1:0
  • GKS Katowice – Termalica 3:3
  • ŁKS Łódź- GKS Katowice 0:2

W tym sezonie w ligowych spotkaniach katowiczanie odnotowali zwycięstwo, remis i porażkę.

Ostatnie mecze Zagłębia Sosnowiec

  • Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:4
  • Arka – Zagłębie Sosnowiec 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec – Resovia 2:1

Sosnowiczanie rozpoczęli sezon 2022/23 z przytupem i po 3 kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Kiedy, gdzie i o której odbędzie się spotkanie GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec?

Derby Górnego Śląska rozpoczną się w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 17:30. Mecz rozegrany zostanie na stadionie GKS-u w Katowicach.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec gdzie obejrzeć derbowy pojedynek?

Transmisja potyczki w Katowicach przeprowadzona będzie przez Polsat Sport Extra. Spotkanie obejrzeć będzie można również na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie Statscore po wykupieniu dostępu.

Chętnych zapraszamy także do sprawdzenia tekstu poruszającego tematykę rywalizacji Śląska Wrocław z Widzewem Łódź.