GKS Tychy – Podbeskidzie typy, statystyki i kursy (07.08)

Niedzielne wczesne popołudnie w Tychach zapowiada się słonecznie ale nie upalnie. Czy gorącą atmosferę na murawie zgotują nam piłkarze obydwu drużyn. Przygotowaliśmy na pojedynek GKS Tychy – Podbeskidzie typy, które znajdziecie poniżej.

GKS Tychy – Podbeskidzie typy na derby Śląska

Tychy i Bielsko-Biała dzieli niespełna 50 kilometrów. Można zatem się spodziewać, że stadion w Tychach odwiedzi wielu kibiców przyjezdnych. Czy obecność fanów wpłynie pozytywnie na podopiecznych trenera Mirosława Smyły? Przed spotkaniem GKS Tychy – Podbeskidzie kursy bukmacherskie nie wskazują zdecydowanego faworyta. Kto okaże się lepszy?

Ile punktów dołożą do swojego dorobku zespoły po spotkaniu w Tychach?

Wszyscy, którzy chcieliby złożyć na spotkanie GKS Tychy – Podbeskidzie zakłady, poniżej znajdą nasze analizy. Uwzględniliśmy w nich różne czynniki (między innymi historię bezpośrednich pojedynków czy aktualna formę).

gks tychy - podbeskidzie typy

U startu sezonu lepszą formę prezentuje drużyna z Bielska-Białej. W 3 kolejkach zaliczyli 2 wygrane i jedną porażkę. Gospodarze niedzielnego pojedynku w obecnej chwili legitymują się bilansem zwycięstwa, remisu i porażki. W świecie piłkarskim istnieje powiedzenie, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Czy taki scenariusz będzie miał miejsce również w spotkaniu GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała? Naszym zdaniem warto rozważyć sytuację, w której pojedynek kończy się wynikiem remisowym. Spoglądając w statystyki bezpośrednich potyczek, widzimy, że taki scenariusz miał miejsce w 4 z 5 ostatnich pojedynków tych drużyn. Kolejne nasze na mecz GKS Tychy – Podbeskidzie typy to trafienie do siatki przez obydwa zespoły. Kibice piłki nożnej lubią mecze, w których pada dużo bramek, a w 11 z ostatnich 15 spotkań rozegranych przez tyszan oba zespoły zdobywały gole.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • GKS Tychy – Podbeskidzie 0:0
  • Podbeskidzie – GKS Tychy 0:0
  • GKS Tychy – Podbeskidzie 1:1

Historia spotkań niedzielnych rywali sięga roku 2013. Dotychczas rozegrano 16 bezpośrednich pojedynków. Aż 8-krotnie padł wynik remisowy, 2-krotnie wygrywali tyszanie a 6-krotnie zespół Podbeskidzia.

Ostatnie mecze GKS-u Tychy

  • Bruk-Bet Termalica – GKS Tychy 0:2
  • GKS Tychy – ŁKS Łódź 0:1
  • Chojniczanka – GKS Tychy 2:2

Tak jak pisaliśmy wyżej, tyszanie po 3 ligowych kolejkach mają na koncie 4 punkty i plasują się na 9 pozycji w ligowej tabeli.

Ostatnie mecze Podbeskidzia Bielsko-Biała

  • Podbeskidzie – GKS Katowice 1:0
  • Odra Opole – Podbeskidzie 1:1
  • Podbeskidzie – Arka Gdynia 0:1

W inauguracyjnej kolejce Fortuna 1 Ligi drużyna z Bielska-Białej uległa na własnym obiekcie Arce Gdynia, w 2 kolejnych spotkaniach piłkarze Mirosława Smyły zdobyli komplet punktów.

Gdzie i kiedy odbędzie się mecz GKS Tychy – Podbeskidzie?

Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim w Tychach. Pierwszy gwizdek w niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 12:40.

GKS Tychy – Podbeskidzie, gdzie obejrzeć online lub w TV?

Jak większość spotkań w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi pojedynek transmitowany będzie przez Polsat Sport Extra. Dodatkowo mecz obejrzeć będzie można online na platformie Polsat Box Go lub po wykupieniu dostępu w serwisie Statscore.

Pamiętajcie, że portal Lubsport to prawdziwe zagłębie polskiego futbolu. W wolnej chwili rzućcie więc okiem na nasz kolejny tekst, którego to bohaterami są ekipy Warty Poznań oraz Pogoni Szczecin.