Gol debiutanta. Wisła zwycięża w Legionowie

Testowany od wtorku białoruski napastnik – Dmitrij Chlebosołow – potrzebował dokładnie 38′, by zdobyć swoją pierwszą bramkę w barwach Wisły Puławy. 25-letni zawodnik zapewnił ekipie Bohdana Bławackiego sparingowe zwycięstwo nad Legionovią Legionowo.

POMECZOWY KOMENTARZ

Adam Piekutowski (trener bramkarzy Wisły Puławy): W związku z tym, że mamy zaplanowane na dziś dwa sparingi, do Legionowa pojechaliśmy praktycznie gołą jedenastką. Druga jedenastka pozostała w Puławach na sparing z Avią. Przygotowujemy się do ligi, dlatego chcieliśmy, żeby zawodnicy zagrali po 90 minut. Podobnie będzie wyglądała sytuacja w drugim meczu. Czy któryś z piłkarzy, którzy wystąpili przeciwko Legionovii zagra ze świdniczanami? Być może tylko Kuba Sołdecki. Jak wypadł testowany Dmitrij Chlebosołow? Trudno mi go oceniać. Od tego jest trener. Moim zdaniem wypadł poprawnie. Pokazał się z dobrej strony, ale po jednym meczu trudno go oceniać. W jaki sposób zdobył gola? Zza szesnastki uderzał Rafał Lisiecki, błąd popełnił bramkarz gospodarzy, a “Dima” tylko dobił piłkę. Każde zwycięstwo cieszy – nawet to odniesione w sparingu.

NASTĘPNY SPARING

Wiślacy swoją kolejną grę kontrolną rozegrają… jeszcze dzisiaj. “Duma Powiśla” o 17:00 podejmie w Puławach Avię Świdnik.

Legionovia Legionowo – Wisła Puławy 1:2 (0:2)
Bramki: Łukasz Wolsztyński 46′ – Arkadiusz Maksymiuk 19′, Dmitrij Chlebosołow 38′

Wisła: Penkowec – Turzyniecki, Pielach, Budzyński, Litwiniuk – Lisiecki, Maksymiuk, Słotwiński, Chlebosołow, Tetych (65′ Sołdecki) – Nowak.