Golkiper Chełmianki dołączył do Stali Kraśnik

Golkiper Chełmianki dołączył do Stali Kraśnik

Podobnie jak w sparingu z Janowianką Janów Lubelski (3:1), tak i w środowej grze kontrolnej z Alitem Ożarów (3:1) trener Daniel Szewc nie mógł skorzystać z usług Filipa Drozda. Najlepszy napastnik Stali Kraśnik narzeka bowiem na kontuzję kostki. W meczu z rywalem z województwa świętokrzyskiego w bramce niebiesko-żółtych stanął Łukasz Kijańczuk, który został wypożyczony z Chełmianki Chełm.

KOMENTARZ TRENERA

Daniel Szewc: – W pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji, jednak Alit mądrze się odgryzał i fajnie wychodził spod naszego wysokiego pressingu. Rywale potrafili stworzyć sobie groźne sytuacje. W drugiej odsłonie mecz nie było już tak intensywny, a mimo to udało nam się zdobyć dwa gole. Cieszy wygrana, choć w naszej grze jest zbyt wiele mankamentów. Szczególnie jeśli chodzi o wyprowadzenie piłki. Na usprawiedliwienie powiem, że brakuje nam zajęć z futbolówką, bo pracujemy głównie nad wytrzymałością. Mam nadzieję, że przed ligą lepiej poczujemy piłkę i wyeliminujemy nasze błędy. Jeżeli chodzi o absencję Filipa Drozda, to ten zawodnik ma podkręconą kostkę. Mam nadzieję, że zdoła wykurować się przed startem ligi. Ponadto, jesteśmy dogadani z Łukaszem Kijańczukiem i temat jego pozyskania został już załatwiony. Coraz bliżej naszej drużyny jest też Patryk Żuber. Zawodnik testowany? Jeżeli jego klub macierzysty nie będzie mu robił kłopotów ze zmianą barw, to będziemy mu się przyglądać.

NASTĘPNY SPARING

Stal swój kolejny sparing rozegra 29 lipca o godzinie 11:00. W Kraśniku rywalem podopiecznych Daniela Szewca będzie Stal Poniatowa.

Stal Kraśnik – Alit Ożarów 3:1 (1:1)
Bramki: Rafał Król 32′, zawodnik testowany 69′, Ernest Skrzyński 80′ – ? 40′

Stal: Kijańczuk – Gajewski, Pluder, Pietroń, Szczuka, Lutsyk, Król, Wojtaszek, Szewc, Zieliński, Maj oraz Leziak, Orzeł, Żuber, zawodnik testowany, Skrzyński.