Górniczki do mistrzostwa dołożyły triumf w Pucharze Polski!

Górniczki do mistrzostwa dołożyły triumf w Pucharze Polski!

W rozgrywanym na stadionie Polonii Warszawa finale Pucharu Polski Górnik Łęczna mierzył się z Czarnymi Sosnowiec. Pierwsza połowa sobotniego meczu była niezwykle wyrównana, a najbliżej zdobycia w niej gola była Weronika Zawistowska, ale napastniczka ekipy z Sosnowca w 31. minucie uderzyła w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Annę Palińską. Po przerwie zespół Czarnych ruszył odważniej do ataku, a swoich szans ponownie szukała m.in. Zawistowska. Niedłużne jej pozostały Górniczki, w szczególności Patricia Hmirova, jednak i ta przegrała pojedynek z Anną Szymańską. Po kilkunastu bezbarwnych minutach w 72. minucie indywidualną akcję przeprowadziła Dominika Grabowska i otworzyła wynik finałowego spotkania. Przed doskonałą szansą na podwyższenie rezultatu w końcowych minutach tej potyczki stanęła Nikola Karczewska, lecz dwukrotnie musiała uznać wyższość Szymańskiej. Mimo ataków drużyny z województwa śląskiego zielono-czarne dowiozły wygraną do końca i po raz drugi w historii pod wodzą Piotra Mazurkiewicza sięgnęły po dublet. 

Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Dominika Grabowska 72′

Czarni: Szymańska – Hałatek (77′ Wycisk), Horvathova, Fischerova, Zawiślak, Jaszek, Daleszczyk, Grad, Kuciewicz, Zawistowska, Wiankowska.

Górnik: Palińska – Dyguś, Grec, Górnicka, Kovtun (78′ Guściora) – Lefeld (65′ Siwińska), Matysik, Grabowska, Hmirova, Kamczyk – Karczewska.

Żółte kartki: Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska – Małgorzata Grec, Dominika Grabowska, Agata Guściora
Sędziowała: Michalina Diakow (Konin).

fot. Górnik Łęczna (archiwum)

0 0 vote
Article Rating