Górniczki zbiły mistrza Polski (ZAPIS RELACJI NA ŻYWO)

W czwartą środę kwietnia odbyły się mecze ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Ekstraligi kobiet. Piłkarki nożne Górnika Łęczna zagrały przed własną publicznością z czterokrotnym mistrzem Polski, Medykiem Konin. Zielono-czarne wygrały 3:2, stawiając kolejny krok ku mistrzowskiemu tytułowi. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem naszej relacji na żywo!

Górnik Łęczna – Medyk Konin 3:2 (2:1)
Bramki:  Sylwia Matysik 44′, Dżesika Jaszek 45+1′ , Ewelina Kamczyk 62′ – Natalia Chudzik 35′ (rzut karny), Karolina Majda 70′

Górnik: Kowalska – Rogalska, Górnicka, Guściora, Jelencić – Matysik, Grzywińska, Zdunek (88′ Materek), Grabowska (57′ Zawistowska), Kamczyk – Jaszek (85′ Jędrzejewicz).
Rezerwowe:
Palińska – Kłoda, Trofimiuk, Zawistowska, Materek, Marszewska, Jędrzejewicz.

Medyk: Dolan – Chudzik, Sałata, Slavcheva, N. Zając, Olejniczak, Pakulska, Balcerzak, Sikora (88′ Iwaniszyn), Kaletka, Gawrońska (59′ Majda).
Rezerwowe:
Sowalska – Iwaniszyn, Helińska, Majda, Stasiak, A. Zając, Łasicka.

Żółte kartki: Agata Guściora – Klaudia Olejniczak, Nicole Zając
Sędzia: Anna Adamska (Kielce).

Koniec meczu w Łęcznej. Górnik wygrywa 3:2 z Medykiem Konin i stawia milowy krok w stronę mistrzostwa Polski!

90+4′ Koniec meczu!

90+2′ Próbuje jeszcze Zawias, ale nieskutecznie.

90′ Matysik wysoko ponad bramką.

89′ Mecz potrwa co najmniej cztery minuty dłużej. Czy tutaj coś jeszcze się wydarzy?

88′ Jeszcze jedna zmiana. Emilię Zdunek zastępuje Alicja Materek. Natomiast w Medyku Konin schodzi Krystyna Sikora. Jej miejsce zajmuje była zawodniczka Górnika, Mariana Iwaniszyn.

85′  Zmiana w ekipie Piotra Mazurkiewicza. Dżesika Jaszek schodzi, a w jej miejsce Agnieszka Jędrzejewicz.

83′ Dżesika Jaszek osamotniona z przodu, w wyniku czego Medyk Konin zacznie od bramki.

81′ Niewiele się dzieje na boisku w Łęcznej. Obie ekipy oddalają piłkę od własnej bramki.

77′ Zawistowska nie trafia w sytuacji sam na sam!

75′ Żółta kartka dla Nicole Zając, która ostrym wejściem potraktowała Kowalską.

74′ Lewą stroną próbują rywalki. Matysik oddala piłkę od własnej bramki i podaje do niepilnowanej Jaszek! Ta się jednak myli.

71′ Rozkręcają się przyjezdne. Kowalska pewnie w bramce.

70′ Gol dla Medyka. W teoretycznie niegroźnej sytuacji Karolina Majda strzela kontaktową bramkę.

69′ Jaszek tuż nad poprzeczką.

68′ Wzmaga się doping na stadionie w Łęcznej. Do końca meczu niewiele ponad 20 minut!

65′ Szansa dla gości. Rzut rożny. Nic z tego. Od bramki zacznie Klaudia Kowalska.

64′ Gospodynie próbują pójść za ciosem.

62′ GOL DLA GÓRNIKA! EWELINA KAMCZYK WYKORZYSTUJE DŁUGIE PODANIE OD DŻESIKI JASZEK!

61′ Ależ blisko szczęścia była Ewelina Kamczyk! Dolan tylko wzrokiem mogła odprowadzić piłkę.

60′ Nieporozumienie po stronie łęcznianek.

59′ Zmiana również w szeregach koninianek. Annę Gawrońską zastępuje Karolina Majda.

57′ Brzydki faul na Dominice Grabowskiej. Tym razem jednak bez kartki. Chwilę później Weronika Zawistowska zmienia Grabowską.

56′ Przerwa w grze. Na boisku opatrywana jest Ana Jelencić.

55′ Żółtą kartą napomniana Agata Guściora.

54′ Niewiele się dzieje teraz na boisku. Obie drużyny grają w środkowej strefie boiska.

52′ Gawrońska nie dochodzi do piłki. Od bramki Kowalska.

50′ Trwa oblężenie bramki Emily Dolan. Szansę na podwyższenie wyniku zmarnowała Agata Guściora.

48′ Piłka o milimetry mija bramkę Medyka Konin! Gospodynie wyszły na murawę szalenie zmobilizowane.

46′ Rekord frekwencji na stadionie w Łęcznej podczas spotkania z udziałem kobiecej drużyny! Mecz z wysokości trybun ogląda 750 osób.

46′ Zaczynamy drugą połowę meczu. Obie ekipy bez zmian w składzie.

Górnik Łęczna prowadzi do przerwy z aktualnym mistrzem Polski 2:1. Wracamy za kwadrans!

45+1′ 2:1! Dżesika Jaszek uderzeniem z bliskiej odległości pokonuje Emily Dolan! Sędzia Anna Adamska kończy pierwszą połowę.

44′ GOL DLA GÓRNIKA! Sylwia Matysik strzałem głową doprowadza do remisu 1:1.

41′ Okazja dla gospodarzy. Rzut rożny.

4o’ Strzał Kamczyk w światło bramki, ale za lekki.

39′ Górnicka ofiarnie wybija piłkę spod nóg Gawrońskiej.

38‘ Gospodynie szukają wyrównującej bramki.

37′ Kamczyk tylko w boczną siatkę!

35′ GOL! Natalia Chudzik strzałem w prawy dolny róg wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

34′ Rzut karny dla Medyka.

34′ Jaszek zgubiła piłkę w polu karnym Medyka.

32′ Rajd prawą stroną boiska Dominiki Grabowskiej. Piłka nad bramką.

30′ Zdunek w idealnej sytuacji! Uderzyła jednak zbyt lekko.

29′ Prostopadłe podanie do Anny Gawrońskiej przecina Agata Guściora.

27′ Grzywińska z dystansu! Piłka mija prawy słupek.

25′ Na stadionie oklaski dla Kowalskiej, która pewnie łapie piłkę zmierzającą do bramki.

24′ Rzut wolny dla Medyka.

23′ Piłkarki Górnika przejmują inicjatywę w tym spotkaniu.

20′ Żółta kartka dla Klaudii Olejniczak. Ewelina Kamczyk wykonuje rzut wolny. Piłka w rękach Emily Dolan.

19′ Faulowana Ana Jelencić. Goście protestują.

18′ Szansa dla Górnika. Rzut rożny z lewej strony boiska.

17′ Po pierwszym kwadransie meczu sporo niedokładności w grze obu drużyn, jednak widać lekką przewagę podopiecznych Piotra Mazurkiewicza.

15′ Górniczki przez chwilę w dziesiątkę. Gospodynie konstruują akcję w środkowej strefie boiska.

13′ Przerwa w grze. Jaszek leży na murawie.

12′ Grzywińska dośrodkowuje z lewej strony boiska. Piłka trafia w boczną siatkę.

10′ Z dystansu próbowała Gabriela Grzywińska. Rywalki jednak odczytały jej intencje.

9′ Krystyna Sikora znalazła się pod bramką Klaudii Kowalskiej, ale sytuację wyjaśniła Agata Guściora.

8′ Rzut rożny dla zielono-czarnych.

7′ Blisko zdobycia bramki Dżesika Jaszek!

6′ Ofiarnie w polu karnym broni Natasza Górnicka.

5′ Po strzale z dystansu futbolówkę pewnie łapie Klaudia Kowalska.

3′ Rzut wolny dla Górnika Łęczna. Piłka poza boiskiem.

1′ Zaczęły gospodynie!

Godzina 15:59 – Obie drużyny już na murawie!

Godzina 15.30 – Witamy ze stadionu w Łęcznej! Korzystając z tego, iż do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze 30 minut, zachęcamy Państwa do zapoznania się ze składami obydwu drużyn.

Godzina 10:00 – Nasza relacja ze stadionu w Łęcznej rozpocznie się około godziny 15:45. Przypominamy, że spotkanie ruszy punktualnie o 16:00.