Górniczki pokonały już wszystkich rywali

AZS PWSZ Wałbrzych w sezonie 2017/2018 był jedynym zespołem, z którym nie udało się wygrać piłkarkom nożnym Górnika Łęczna. Sytuacja zmieniła się po 21. kolejce Ekstraligi kobiet, w której zielono-czarne pokonały rywalki z województwa dolnośląskiego 3:2. 

KOMENTARZ TRENERA

Piotr Mazurkiewicz: – Jechaliśmy do Wałbrzycha z pewnymi obawami, ponieważ nie wiedzieliśmy, jak będziemy prezentowali się pod względem fizycznym, jak i mentalnym. To się sprawdziło, bo rozegraliśmy jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie. Na szczęście w końcówce udało się rozstrzygnąć wynik meczu na naszą korzyść. Trzeba pogratulować dziewczynom dążenia do celu i jego osiągnięcia. Spokojnie musimy wrócić do domu i odbudować się przed kolejną potyczką.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Medyka Konin (25 kwietnia, 16:00).

AZS PWSZ Wałbrzych – Górnik Łęczna 2:3 (1:1)
Bramki: Jolanta Siwińska 28′, Małgorzata Mesjasz 62′ (rzut karny) – Agata Guściora 21′, Ewelina Kamczyk 46′, Agnieszka Jędrzejewicz 85′

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić (46′ Rogalska) – Grzywińska, Zdunek, Zawistowska (70′ Materek), Grabowska (90′ Kłoda), Kamczyk – Jaszek (46′ Jędrzejewicz).

Żółta kartka dla Górnika: Ana Jelencić.

fot. GKS Górnik Łęczna (archiwum)