Górniczki w Pucharze Polski także robią swoje

Górniczki w Pucharze Polski także robią swoje

Od IV rundy udział w rozgrywkach Pucharu Polski rozpoczęły zawodniczki Górnika Łęczna. W niej podopieczne Piotra Mazurkiewicza nie dały szans występującemu w I lidze Sokołowi Kolbuszowa Dolna, którego pokonały 7:1. – Widać było, że poziom emocji i koncentracji po lidze schodzi w dół, co jest naturalne. Moje zawodniczki nie narzuciły wielkiego tempa w tym meczu i nie zagrały na takiej intensywności jak zwykle, bo wiedziały, z kim przyjdzie im się zmierzyć. Przeciwnik i tak ograniczył się tylko do obrony i wybijania piłki przed siebie, żeby stracić jak najmniej bramek w tym spotkaniu – mówi trener zielono-czarnych. 1/8 finału Pucharu Tysiąca Drużyn zostanie rozegrana 30 listopada. Górniczki rywala poznają w drodze losowania.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Górnik Łęczna 1:7 (0:2)
Bramki: Katarzyna Śpiewak 79′ – Agnieszka Jędrzejewicz 3′, 60′, Małgorzata Grec 37′, 50′, Patricia Hmirova 56′, Ewelina Kamczyk 73′, 89′

Górnik: Paturaj – Dyguś (46′ Zając), Górnicka, Grec, Niedbała (63′ Kłoda) – Hmirova, Hryb (63′ Kazanowska), Matysik (46′ Osajkowska), Grabowska (46′ Osińska), Kamczyk – Jędrzejewicz.

Żółte kartki dla Górnika:

fot. Tomasz Płaza (archiwum)