Górniczki wróciły do treningów

Górniczki wróciły do treningów

Podopieczne Piotra Mazurkiewicza w poniedziałek rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. W pierwszych zajęciach zielono-czarnych nie uczestniczyła co prawda żadna nowa zawodniczka, ale w kwestii wzmocnień nic nie jest jeszcze przesądzone.

Trener Piotr Mazurkiewicz na premierowych zajęciach miał do dyspozycji 20 piłkarek. – Anię Palińską i Klaudię Kowalską zatrzymały sprawy uczelniane. Inaczej sprawa wygląda z Dominiką Kwietniewską, która jest w zaawansowanej ciąży i nie wiem, czy zdecyduje się na kontynuowanie kariery. Po kontuzjach wróciły do nas Wiktoria Marszewska i Gabrysia Grzywińska – wyjaśnia szkoleniowiec.

Wśród ćwiczących nie było nowych zawodniczek, ale te mają jeszcze stawić się w Łęcznej. – Chęć przyjazdu do nas zadeklarowały dwie piłkarki z Ukrainy, więc czekamy na nie. Jedna z nich ma za sobą grę w litewskim zespole Gintra-Universitetas Szawle i w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Jest to ofensywna zawodniczka, natomiast druga gra w defensywie – tłumaczy Mazurkiewicz.

Jak wyglądało pierwsze spotkanie aktualnego wicemistrza kraju? – Odbyliśmy trening wprowadzający. We wtorek oprócz sesji zdjęciowej dziewczyny czekają testy wytrzymałościowe. Od środy ruszamy już z pracą, która ma nas przygotować do rozgrywek – mówi coach Górnika.

Ekipa z Łęcznej w ramach przygotowań do ligi weźmie udział w turnieju towarzyskim w Poczdamie. – Dostaliśmy propozycję zagrania sparingu z Turbine Poczdam dzień przed turniejem i przystaliśmy na to. Do wyjazdu będziemy pracować na swoich obiektach. Chcemy położyć nacisk na odbudowę oraz wzmocnienie pod względem siły i wytrzymałości. Przez okres ferii będziemy trenować dwa razy dziennie. W planach jest także rozegranie trzech sparingów. Dokładne terminy nie są jeszcze znane – kończy Piotr Mazurkiewicz.

PLAN SPARINGÓW GÓRNIKA ŁĘCZNA*

26.01 – Turbine Poczdam
27-28.01 – turniej w Poczdamie.

* plan sparingów w trakcie ustalania

fot. GKS Górnik Łęczna