Górnik gra z rozjuszoną Legią

Górnik Łęczna, po obiecującym wejściu w rozgrywki, czeka pierwszy, prawdziwy sprawdzian. Podopieczni Jurija Szatałowa w sobotę zagrają na Łazienkowskiej w Warszawie z mistrzem Polski, stołeczną Legią. Legioniści do meczu przystąpią mocno rozdrażnieni, bo przy zielonym stoliku stracili szanse na awans do IV rundy el. Ligi Mistrzów.

Łęcznianie po trzech pierwszych kolejkach mogą być w bardzo dobrych nastrojach. Na inaugurację nie dali się krakowskiej Wiśle, następnie trzy oczka wyrwali Ruchowi Chorzów, a w poniedziałek uczciwie podzielili się punktami z drugim beniaminkiem, GKS-em Bełchatów.

Gospodarze sobotniego spotkania z kolei nie mają jakichkolwiek powodów do zadowolenia. W T-Mobile Ekstraklasie idzie im słabo, bo z 4 punktami zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli. Po przeciętnych występach na krajowym podwórku ratowali honor grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów – bardzo skutecznie, bo dotarli do 3. rundy, gdzie z bilansem 6:1 w dwumeczu odprawili z kwitkiem słynny Celtic Glasgow.

Niestety z awansu do ostatniej fazy eliminacji cieszyli się tylko kilkadziesiąt godzin, bo ten nad ranem został im odebrany. UEFA przyznała Szkotom walkower za mecz w Edynburgu, bo na boisku zameldował się nieuprawniony do gry Bartosz Bereszyński, który powinien pauzować za kartki. Legii pozostaje teraz tylko rywalizacja w Lidze Europy i skupienie się na T-Mobile Ekstraklasie.

Jak może to wpłynąć na mecz z Górnikiem? Dla zielono-czarnych, opłakanie. Legia z pewnością spróbuje szybko zrehabilitować się kibicom i na sobotni mecz trener Henning Berg najpewniej wystawi najmocniejszą jedenastkę. Tercet Michał Żyro – Miroslav Radović – Jakub Kosecki to najmocniejsza armata ligi i jeżeli łęcznianie chcą myśleć o choćby jednym punkcie… w defensywie będą musieli zagrać mecz życia.

Duma Lubelszczyzny w Ekstraklasie na Łazienkowskiej przegrała tylko raz. W sezonie 2006/2007 z Warszawy wracała z aż pięciobramkowym bagażem. Jednego z goli dla Legii ustrzelił wtedy Sebastian Szałachowski, a w barwach Wojskowych wystąpił również Grzegorz Bronowicki.

Początek spotkania Legia – Górnik w sobotę (9.08) o 20:30.