Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 2:1 (Wypowiedzi pomeczowe)

W niedzielę zielono-czarne zapewniły sobie pierwsze w historii mistrzostwo kraju! Piłkarki nożne Górnika Łęczna pokonały u siebie 2:1 AZS PWSZ Wałbrzych i na trzy kolejki przed końcem sezonu są już pewne tytułu. Jak przebieg spotkania skomentowali trener Piotr Mazurkiewicz i kapitan Natasza Górnicka?

Zapis relacji na żywo z tego meczu znajdziesz tutaj.

Piotr Mazurkiewicz: – Przed meczem gratulowaliśmy piłkarkom ręcznym MKS-u Perła Lublin mistrzostwa Polski. Teraz możemy sobie pogratulować. Mamy powody do zadowolenia. Zapisaliśmy się w historii złotymi zgłoskami. Na pewno zeszło z nas już ciśnienie. Teraz możemy odpocząć i spokojnie patrzeć w przyszłość. Głównymi aktorkami niesamowitych widowisk i emocji są nasze zawodniczki. Jest to fantastyczna ekipa, której należą się gratulacje. Podobnie jak całemu zarządowi i klubowi. Przed nami jeszcze trzy spotkania ligowe i finał Pucharu Polski. Udajemy się na nie jednak w zupełnie innych nastrojach.

Natasza Górnicka: – Był to dla nas trudny mecz, ponieważ spoczywała na nas presja. Nie zapominajmy, że od wielu tygodni każdy już nas koronował na mistrza Polski. Na pewno w głowach cały czas miałyśmy myśl, że musimy to zrobić. Nie ma co ukrywać, to spotkanie w naszym wykonaniu nie było kolorowe. Pojawiło się sporo niedokładności i roztargnienia. Najważniejsze są jednak trzy punkty i tytuł. Liga trwa i teraz powinniśmy udowodnić, że wygrywamy nie tylko raz, ale cały czas. Czy celujemy w dublet? Zdecydowanie tak. Kiedy jak nie w tym roku?