Górnik Łęczna był współorganizatorem III Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej!

Górnik Łęczna był współorganizatorem III Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej!

W sobotę dzieci ze wszystkich przedszkoli w Łęcznej zebrały się w hali sportowej Górnika Łęczna, by pod sztandarem swoich placówek rywalizować w organizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej oraz Górnik Łęczna trzeciej już Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej „Duży i Mały to Sportowiec Doskonały”.

Na terenie miasta znajduje się sześć placówek przedszkolnych. Dzieci do nich uczęszczające walczyły w różnych konkurencjach sportowych, co przysporzyło wiele frajdy nie tylko im, ale również zawodnikom ekstraklasowego Górnika Łęczna, którzy nadzorowali występy najmłodszych. Zanim jednak zostały rozpoczęte jakiekolwiek zmagania, przedszkolaki złożyły oficjalną przysięgę w myśl której przyrzekały przestrzegać zasad fair play podczas zabawy.

Na oficjalnej stronie Górnika Łęczna czytamy: – Kolejny raz dzieci pokazały nam, że warto organizować takie wydarzenia. Uśmiech na ich twarzach mówi wszystko. To bardzo ważne, żeby zaszczepiać aktywność fizyczną już od najmłodszych lat. Bardzo się cieszę z tej trzeciej edycji i mam nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy. – mówi pani Ewa Góźdź  – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej, inicjatorka Olimpiady.

Swoją aprobatę odnośnie tej inicjatywy wyraził również prezes zarządu Górnika Łęczna Artur KapelkoTo bardzo dobra inicjatywa, którą klub wspiera ze wszystkich sił. Cieszmy się, że dostarczyliśmy dzieciom tyle radości. Dziękujemy Pani Dyrektor za owocną współpracę przy tym projekcie – mówi sternik klubu z Łęcznej.

Pełna emocji i uśmiechów na twarzach przedszkolaków była sobotnia rywalizacja, w której najlepiej wypadło Przedszkole nr 3. O drugim miejscu decydowała dogrywka, w której lepsze okazały się dzieci z Przedszkola nr 4, a na trzeciej pozycji uplasowało się Przedszkole nr 1.

Nie mniej atrakcji przyniosło przedszkolakom kibicowanie drużynie złożonej z „Tatusiów”, którzy dzielnie walczyli z piłkarzami pierwszego zespołu Górnika Łęczna. Mimo konieczności odrabiania trzech bramek – przy drobnej pomocy kapitana Górnika Veljko Nikitovicia i ogromnym dopingu najmłodszych – mecz po emocjonującej dogrywce wygrali ostatecznie „Tatusiowie” wynikiem 4:3!

Na sam koniec imprezy organizatorzy zaplanowali wręczenie medali, dyplomów oraz upominków, które dzieci odbierały z gratulacjami od Veljko Nikitovicia, Artura Kapelko oraz od Burmistrza Łęcznej – Teodora Kosiarskiego, który objął tą imprezę swoim patronatem.