Górnik Łęczna – Chojniczanka typy, kursy i zapowiedź (18.03.2023)

W 24. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi przyjrzymy się potyczce na lubelszczyźnie. Przygotowaliśmy specjalnie dla was na starcie Górnik Łęczna – Chojniczanka typy, wykorzystajcie je przy obstawianiu.

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice typy i przewidywania

Emocje w rozgrywkach ligowych towarzyszom wszystkim starciom, nie tylko tym z górnej części tabeli. Zwłaszcza w drugiej części sezonu, kiedy to powoli zaczynają decydować się losy drużyn jesteśmy świadkami wielu zaciętych pojedynków pełnych zwrotów akcji. Po przeanalizowaniu statystyk ligowych wybraliśmy dwa, naszym zdaniem najciekawsze przed potyczką Górnik Łęczna – Chojniczanka typy.

gornik leczna - chojniczanka typy

Przed sobotnim meczem w lepszym położeniu znajdują się piłkarze z Łęcznej. Drużyna z województwa lubelskiego rozegrała do tej pory 23. ligowe spotkania. Bilans jakim legitymują się podopieczni Ireneusza Mamrota to 6. zwycięstw, 8. remisów i 9. porażek. Zdobyte 26. oczek klasyfikują Zielono-Czarnych na 12. pozycji w ligowej tabeli z dość bezpieczną przewagą nad miejscami znajdującymi się w strefie spadkowej.

W gorszym położeniu znajduje się ekipa z województwa pomorskiego. Zespół Chojniczanki to w tym sezonie jeden z kandydatów do spadku z Fortuna 1 Ligi. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Bredę nie zachwyca w tym sezonie. Do tej pory piłkarzom z Chojnic udało się odnieść zaledwie 4. zwycięstwa, a także zaliczyć 7. remisów i 12. porażek. Dorobek 19. punktów klasyfikuje Chojniczankę na 17. lokacie, która wyprzedza ostatnią w tabeli Sandecję tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Uważamy, że sobotnie starcie zakończy się wygraną ekipy gospodarzy. Łęcznianie mają wszystkie atuty po swojej stronie by dopisać do swojego dorobku kolejne 3. oczka. Spoglądając w statystyki ligowe widzimy, że zespół z Chojnic przegrał w 6. z 10. ostatnio rozegranych meczach wyjazdowych. Uważamy także, że gospodarze narzucą swój styl od pierwszych minut. Według naszych przewidywań łęcznianie jako pierwsi zdobędą gola. Taki scenariusz miał miejsce w 4. z 6. ostatnich meczów Górnika w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Górnik Łęczna – Chojniczanka ostatnie wyniki

Zdecydowanie lepiej w ostatnich meczach prezentują się gospodarze sobotniej potyczki. Oto rezultaty odniesione przez te drużyny.

Ostatnie mecze Górnika Łęczna

 • Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:1
 • Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 1:1
 • Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:1

Ostatnie mecze Chojniczanki

 • Chojniczanka – Ruch Chorzów 0:1
 • Stal Rzeszów – Chojniczanka 3:1
 • Chojniczanka – Puszcza Niepołomice 1:1

Górnik Łęczna – Chojniczanka bezpośrednie mecze

Będzie to 7. mecz pomiędzy tymi zespołami.

 • Chojniczanka – Górnik Łęczna 2:0
 • Chojniczanka – Górnik Łęczna 2:1
 • Górnik Łęczna – Chojniczanka 3:0

Historia bezpośrednich pojedynków sięga roku 2013. Do tej pory obydwa zespoły odniosły po 2. zwycięstwa. Dwukrotnie też mecze kończyły się remisem.

Górnik Łęczna – Chojniczanka kursy bukmacherskie

Przeanalizowane i przedstawione przez nas na potyczkę Górnik Łęczna – Chojniczanka typy stawiają w roli faworytów ekipę gospodarzy. Również bukmacherzy widzą w zespole z Łęcznej triumfatorów sobotniej potyczki.

 • Wygrana Górnika Łęczna: 2.10
 • Remis: 3.45
 • Wygrana Chojniczanki: 3.45

Gdzie oglądać Górnik Łęczna – Chojniczanka? Transmisja

O której Górnik Łęczna – Chojniczanka? Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się w sobotę, 18 marca o godzinie 15:00 na stadionie w Łęcznej. Transmisja z tego starcia dostępna będzie w Polsacie Box Go oraz w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.