Górnik Łęczna już z nowym trenerem!

Górnik Łęczna już z nowym trenerem!

Kamil Kiereś w czwartek został oficjalnie przedstawiony, jako nowy szkoleniowiec Górnika Łęczna. 44-latek zastąpił na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego. Wraz z nowym trenerem do sztabu szkoleniowego zielono-czarnych dołączyli także Andrzej Orszulak i Sergiusz Prusak. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Pierwszym trenerem Górnika Łęczna w nadchodzącym sezonie będzie Kamil Kiereś.

Funkcję asystenta trenera pełnić będzie 43-letni Andrzej Orszulak, który obecnie pracuje w czwartoligowym RKS-ie Radomsko – liderze IV ligi łódzkiej. Obaj wcześniej pracowali wspólnie zarówno w GKS-ie Bełchatów, jak i Stomilu Olsztyn. W sztabie szkoleniowym za pracę z bramkarzami odpowiedzialny będzie Sergiusz Prusak.

44-letni szkoleniowiec kojarzony jest głównie z GKS-em Bełchatów. W tym klubie rozpoczynał swoją trenerską karierę i trzykrotnie obejmował stanowisko pierwszego trenera. Rozpoczynał jako asystent odpowiednio Rafała Ulatowskiego, Macieja Bartoszka i Pawła Janasa, po czym we wrześniu 2011 roku samodzielnie objął zespół. Z GKS-em dwukrotnie spadał z Ekstraklasy i raz do niej awansował (w sezonie 2013/14, wspólnie z Górnikiem). Prowadził pierwszy zespół brunatnych w 112 oficjalnych spotkaniach.

Ostatnio był trenerem pierwszoligowych GKS-u Tychy i Stomilu Olsztyn, którego utrzymał w 1. lidze. Z klubem ze stolicy Warmii i Mazur rozstał się w październiku ubiegłego roku.

Nowemu sztabowi szkoleniowemu życzymy powodzenia w pracy w Łęcznej.”