Górnik Łęczna po dwóch sparingach i z coraz szerszą kadrą

Górnik Łęczna po dwóch sparingach i z coraz szerszą kadrą

Na ostatniej prostej przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 są zawodnicy Górnika Łęczna. Zielono-czarni w piątek i w sobotę rozegrali kolejne sparingi. Najpierw podopieczni Franciszka Smudy ulegli 0:2 Pogoni Siedlce, a następnie pokonali 1:0 Siarkę Tarnobrzeg. Oficjalnie do ekipy z Łęcznej dołączył Ukrainiec Oleh Borodai. 26-letni środkowy obrońca ostatnio występował w Karpatach Lwów. – W naszym sobotnim spotkaniu było bardzo dużo niecelnych podań, a i boisko też nie było najlepsze. Ważna jednak była strona taktyczna tego sparingu. Wyniki nie są na razie bardzo istotne. Najważniejsze jest to, co wypracowujemy w całym cyklu meczów kontrolnych. Główny plan pod względem przygotowania biegowego i siłowego już zrealizowaliśmy. Teraz zawodnicy muszą wypocząć i nabrać szybkości oraz świeżości. Chcemy konsekwentnie trzymać się naszej gry. Wszystkie transfery były dla nas fajną okazją, ale większych wzmocnień już u nas nie będzie. Chcielibyśmy jeszcze pozyskać napastnika i obecnie rozglądamy się za odpowiednim graczem – komentuje Franciszek Smuda. – Górnik Łęczna to bardzo dobry zespół i uważam, że to drużyna, która będzie się liczyć w walce o awans. To wartościowy i solidny rywal. Nie planujemy już wzmocnień w naszej kadrze. Nie mamy warunków, żeby szaleć na rynku transferowym. Młodzieżowcy, którzy grają w Siarce Tarnobrzeg, zasługują na grę w tej drużynie. U nas nie ma podziału na seniora, czy młodzieżowca – mówi trener Siarki, Włodzimierz Gąsior.

Siarka Tarnobrzeg – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Tymosiak 71′

Siarka: Kieliszek – Bierzalo, Wełnicki, Duda, Glaz, Drobot, Galara, Radulj, Sitek, Wodecki, Gebalski oraz Warylak, Wdowiak, Bigdoń, Janczyk, Głowa, Mróz.

Górnik:(I połowa) zawodnik testowany – Pigiel, Rogala, Borodai, Orłowski, Sasin, Jodłowski, Dzięgielewski, Pisarczuk, Szewczyk, Stasiak; (II połowa) Rojek – Klepacki, Nakrosius, Midzierski,  Kukułowicz, Tymosiak, Łuszkiewicz, Pajnowski,Korczakowski, Kowalski, Wójcik oraz Cielebąk.


Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)
Bramki: 
Piotr Marciniec 11′, Mateusz Bochnak 45′

Górnik: (I połowa) Rojek – Orłowski, Nakrosius, zawodnik testowany, Klepacki, Kowalski, Jodłowski, Tymosiak, Pisarczuk, Pigiel, Stasiak; (II połowa) zawodnik testowany – Szewczyk, Rogala, Midzierski, Kukułowicz, Dzięgielewski, Sasin, Łuszkiewicz, Wójcik, Korczakowski (74′ Pajnowski).

Pogoń: Smołuch (46′ Misztal) – Pazio (84′ Barciak), Wichtowski, Łydkowski (46′ Margol), Olszewski, Bochnak (80′ Krawczyk), Mosiejko (74′ Łydkowski), Wiktoruk (55′ Szymankiewicz), Marciniec (16′ Rybski), Mójta (66′ Brągiel), Paluchowski (73′ Walków).