Górnik ponownie musiał gonić wynik, ale tym razem nie odwrócił losów w rywalizacji z Bytovią

Górnik Łęczna do wyjazdowego starcia z Bytovią Bytów przystępował jako samodzielny lider tabeli II ligi. Zielono-czarni musieli sobie jednak radzić w tym spotkaniu bez kilku kluczowych zawodników, w tym pauzującego za kartki swojego najlepszego strzelca, Pawła Wojciechowskiego. Mecz rozstrzygnęły bramki zdobyte jeszcze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Konto gospodarzy otworzył Adrian Kwiatkowski, a następnie na 2:0 podwyższył Michał Rutkowski. Podopieczni Kamila Kieresia odpowiedzieli chwilę później, gdy z rzutu karnego nie pomylił się Krystian Wójcik. Łęcznianie już nie raz w tym sezonie pokazali, że potrafią gonić prowadzącego rywala i odrabiać straty, lecz niestety tym razem ta sztuka im się nie udała. Najbliżej szczęścia byli Aron Stasiak i Paweł Baranowski, ale albo piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy, albo zatrzymała się ona jedynie na poprzeczce. Końcówce spotkania towarzyszyły dodatkowe emocje. Najpierw Tomasz Tymosiak musiał przedwcześnie opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki, a następnie już w doliczonym czasie gry z jedenastego metra pomylił się Piotr Giel. Mimo to Bytovia utrzymała dobry dla siebie wynik i zgarnęła pełną pulę. Natomiast dla Górnika to była pierwsza wyjazdowa porażka w bieżącej kampanii, która przerwała serię pięciu wygranych spotkań z rzędu.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Błękitnych Stargard (6 października, 13:05).

Bytovia Bytów − Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
Bramki: Adrian Kwiatkowski 7′, Michał Rutkowski 26′ − Krystian Wójcik 30′ (rzut karny)

Bytovia: Kapsa – Deleu, Kawula, Bąk, Rutkowski – Liberacki (80′ Giel), Feruga, Lech, Kwiatkowski – Czubak (80′ Janik), Szela (90′ Lengiewicz).

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (67′ Dzięgielewski), Sasin (84′ Nakrosius), Tymosiak, Wójcik, Zagórski (67′ Lewandowski) – Stasiak (84′ Turek).

Żółte kartki: Mateusz Szela − Tomasz Tymosiak x2