Górnik wywalczył remis w Rzeszowie

W 25. kolejce rozgrywek II ligi Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Resovią 1:1. Na początku niedzielnej konfrontacji w poczynaniach zespołu prowadzonego przez Kamila Kieresia było widać sporą determinację, która jednak nie przekładała się na sytuacje bramkowe. W 5. minucie tego starcia Adriana Kostrzewskiego próbował zaskoczyć z dystansu Adrian Dziubiński, ale jego strzał był bardzo niecelny. W 23. minucie groźne prostopadłe podanie do Serhija Krykuna przeciął dobrą interwencją golkiper zielono-czarnych. W kolejnym fragmencie to przyjezdni mieli dwie szanse na zdobycie pierwszej bramki. Jednak najpierw w 34. minucie Marcin Stromecki uderzył z rzutu wolnego w sam środek bramki strzeżonej przez Marcela Zapytowskiego, a chwilę później strzał z woleja Tomasza Tymosiaka przeszedł wysoko nad poprzeczką. W 42. minucie szybką reakcją na przedpolu popisał się Adrian Kostrzewski, wybijając piłkę przed nadbiegającym Danielem Świderskim. Po pierwszej połowie w starciu dwóch czołowych drużyn II ligi był bezbramkowy remis. W 62. minucie Resovia objęła prowadzenie. Po zagraniu ręką Macieja Orłowskiego jedenastkę podyktowaną przez Damiana Gawęckiego wykorzystał Maksymilian Hebel. Siedem minut później szansę na wyrównanie miał Marcin Stromecki. Jednak jego płaskie uderzenie zza pola karnego obronił golkiper Resovii. W 80. minucie ekipa z Łęcznej dopięła swego, zdobywając bramkę. Po rzucie rożnym w szesnastce przytomnością umysłu wykazał się Przemysław Banaszak i głową strzelił wyrównującego gola dla swojego zespołu. W ostatnim fragmencie spotkania gra była niezwykle otwarta i oba zespoły miały swoje szanse na odniesienie zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1 i podziałem punktów. Remis w Rzeszowie przerwał serię czterech ligowych porażek zespołu z Lubelszczyzny.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Znicza Pruszków (17 czerwca, 17:40).

Resovia – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Bramki: Maksymilian Hebel 62′ (rzut karny) – Przemysław Banaszak 80′

Resovia: Zapytowski – Wasiluk, Kubowicz, Zalepa, Adamski – Feret (89′ Hajduk), Dziubiński, Kaliniec (89′ Domoń), Hebel (73′ Radulj), Krykun – Świderski (60′ Antkowiak).

Górnik: Kostrzewski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro (77′ Banaszak) – Goliński (66′ Lewandowski), Stromecki, Cierpka (69′ Śpiączka), Tymosiak, Stasiak (77′ Turek) – Wojciechowski.

Żółte kartki: Adrian Dziubiński, Sebastian Zalepa, Hubert Antkowiak, Bartłomiej Wasiluk – Marcin Stromecki, Bartosz Śpiączka
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).