Górnik Zabrze – Stal Mielec typy i kursy (11.05.2024)

Sensacyjny porażka w meczu z Cracovią mocno skomplikowała marsz Żaboli w kierunku lokaty gwarantującej udział w eliminacjach europejskich pucharów. Sprawa jest nadal otwarta, ale konieczne jest kolekcjonowanie cennych punktów. Czy trzy następne wpadną na konto podopiecznych Jana Urbana już sobotnie popołudnie? Oto Górnik Zabrze – Stal Mielec typy. Serdecznie zapraszam.

Górnik Zabrze – Stal Mielec typy bukmacherskie

Zaledwie sześć oczek różnicy pomiędzy 1 a 6 miejscem zwiastuje tylko jedno przed trzema ostatnimi kolejkami bieżącego sezonu. Emocji będzie całe mnóstwo i absolutnie każdy przebieg zdarzeń jest tu jeszcze możliwy. Trójkolorowi z Lukasem Podolski na przysłowiowej kierownicy podczas 32. serii gier będą mierzyć się nieobliczalną ekipą dowodzoną przez Kamila Kieresia.

Jeszcze kilka tygodni temu powiedziałbym, że triumf gospodarzy biorę w przypadku takiego starcia w ciemno. W aktualnych okolicznościach jest jednak zupełnie inaczej. Z perspektywy obstawiającego najbezpieczniej wyglądają chyba Górnik Zabrze – Stal Mielec typy na przynajmniej jedną bramkę każdego z zespołów.

gornik-zabrze-stal-mielec-typy

Za dokładnie 15 z 39 goli zdobytych dotychczas przez mielczan odpowiedzialny jest Ilya Skhurin. Gdy dodamy do tego pięć asyst, to okazuje się, że Białorusin był zamieszany w ponad połowę ogólnej liczby trafień podkarpackiego zespołu. Jak na gościa rozgrywającego swój pierwszy pełny sezon na boiskach polskiej ekstraklasy, to wynik chyba całkiem akceptowalny, prawda?

Uważam, że 24-latek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kampanii 2023/2024. Dwa gole straty do Erika Exposito, to naprawdę niewiele. Różnica ta może zostać nieco zniwelowana już podczas rywalizacji z Górnikiem. Łatwo na pewno nie będzie, ale taka opcja jest jak najbardziej możliwa.

Górnik Zabrze – Stal Mielec kursy bukmacherskie

Pomimo niedawnych sensacyjnych rezultatów bukmacherzy nadal wierzą w pewien triumf podopiecznych Jana Urbana. W Superbet kurs na ich wygraną wynosi przykładowo 1.62, a przelicznik opisujący prawdopodobieństwo zwycięstwa gości to aż 5.25. Wartość 4.20 przypisana jest natomiast do ewentualnego podziału oczek. Szanse powodzenia takiego scenariusza są jednak moim zdaniem bardzo znikome.

Górnik Zabrze – Stal Mielec bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Ostatnie wyniki uzyskane przez Górnika oraz Stal idealnie obrazują przewrotność PKO Ekstraklasy. Żabole, wygrywający w poprzednich kolejkach między innymi ze Śląskiem czy też Rakowem ulegają aż 5:0 Cracovii. Stal, będąca typowym średniakiem rozprawia się natomiast z liderującą Jagiellonią w stosunku 3:2. Gdzie tu logika? Sam chciałbym to wiedzieć.

Przez wzgląd na rozstrzygnięcia wcześniejszych bezpośrednich starć obu zespołów totalnie nie wiem, czego spodziewać się po sobotniej potyczce. Szanse na zwycięstwo według mojej skromnej opinii wynoszą w tym momencie 50/50.

Górnik Zabrze – Stal Mielec przewidywane składy

Jeśli zebrane przeze mnie informacje się potwierdzą, to oba zespoły przystąpią do tego pojedynku w następujących składach:

Górnik Zabrze: Bielica, Sekulic, Szcześniak, Janicki, Janza, Pacheco, Rasak, Lukoszek, Podolski, Kapralik, Kozuki

Stal Mielec: Kochalski, Gerstenstein, Esselink, Matras, Pingot, Getinger, Domański, Wlazło, Guillaumier, Hinokio, Szkurin

Gdzie oglądać Górnik Zabrze – Stal Mielec? Transmisja i godzina

Relacja live z opisywanego starcia będzie dostępna przede wszystkim na antenach stacji Canal+Sport 3. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić jednak jej przebieg także za pośrednictwem platformy streamingowej Canal+online. Pierwszy gwizdek w meczu powinien wybrzmieć punktualnie o godz. 15:00 w dniu 11 maja 2024 roku.

OGLĄDAJ TUTAJ