Górnika Łęczna nagrodzony przez PZPN za bezpieczeństwo na stadionie

W ubiegły czwartek, Gónik otrzymał nagrodę na konferencji “Bezpieczny Stadion”. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnili dwóch pracowników klubu – za utrzymywanie najwyższych standardów pracy w okresie wdrażania projektu SLO w Polsce.

XIV edycja konferencji “Bezpieczny Stadion” odbyła się 30 października w Kielcach. Obecni byli na niej reprezentanci jednostek policji, klubów, kierownicy ds. bezpieczeństwa oraz członkowie Polskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele, a także Marc Timmer, dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA.

W dwóch panelach dyskusyjnych zaproszeni goście rozmawiali o systemie organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej, ocenie bieżącej sytuacji i kierunków na przyszłość oraz o dobrych praktykach, bieżących problemach i współpracy Organizatora z Policją. Gdy przyszedł czas na nagrodzenie za dobrze wykonywaną pracę, do tablicy wywołani zostali dwaj pracownicy Górnika ŁęcznaZbigniew Związko, kierownik ds. bezpieczeństwa oraz Damian Czarnocki, klubowy koordynator ds. współpracy z kibicami (SLO – Supporters Liaison Officer).

– Na dobre warunki do bezpiecznego oglądania meczów Górnika składa się kilka czynników.
Pierwszym z nich jest przemyślany i odpowiednio zabezpieczony obiekt, czytelny, przyjazny kibicom, zapewniający dobre warunki do oglądania meczów. Umożliwia on sprawne wejście na obiekt, odnalezienie własnego miejsca, i stwarza warunki do bezproblemowego opuszczenia stadionu, nawet przy komplecie publiczności co mieliśmy okazję sprawdzić niedawno podczas organizacji spotkania młodzieżowych reprezentacji Polski i Niemiec. Nie bez znaczenia jest też dobra atmosfera wokół klubu. Wzorowa postawa najbardziej zagorzałych fanów Górnika byłaby pewnie zgoła inna gdyby nie chęć dialogu ze strony Zarządu i pracowników Klubu, wspólnej pracy nad przywróceniem tradycyjnej nazwy i herbu. Jeśli atmosfera na linii trybuny – klub jest zdrowa, obiekt jest bezpieczny – podsumował Damian Czarnocki. SLO, to osoba ciesząca się zaufaniem zarówno zarządu klubu, jak i środowiska kibiców, której zadaniem jest wspieranie dialogu obu stron.

Konferencja odbyła się pod patronatem Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.