Gra w przewadze pomogła Tomasovii w ograniu Lewartu

Mecz 22. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pomiędzy Lewartem Lubartów a Tomasovią Tomaszów Lubelski rozstrzygnął się dopiero w końcowych minutach spotkania. Górą z niego wyszli podopieczni Pawła Babiarza, dzięki czemu zrównali się oni liczbą punktów z ekipą prowadzoną przez Łukasza Mierzejewskiego − Uważam, że w pierwszej połowie Lewart Lubartów był od nas lepszy pod względem czysto piłkarskim, ponieważ częściej operował piłką i był bardziej poukładany w swoich poczynaniach. My natomiast popełniliśmy dwa lub trzy błędy w defensywie, co nam się do tej pory rzadko zdarzało. Tylko dzięki pomyłce Michała Budzyńskiego, wyrównaliśmy wynik rywalizacji. W zasadzie tylko pod tym względem wyglądało to przyzwoicie. W przerwie nieco zmieniliśmy taktykę i myślę, że kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla gospodarzy. Po niej rywali cofnęli się i to my mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. Dodatkowo tworzyliśmy więcej zagrożenia pod bramką, ale mimo to Lewart między 60. a 80. minutą miał wiele stałych fragmentów, o co mam pretensje do swoich zawodników. Nie powinno nam się to przytrafić, będąc w przewadze jednego gracza. Dobrze, że zagraliśmy do końca konsekwentnie i odnieśliśmy zwycięstwo, choć trudno powiedzieć, czy było ono zasłużone. Patrząc na całe starcie, bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale udało nam się wygrać i z tego się cieszymy − mówi trener Tomasovii, Paweł Babiarz.

W następnej kolejce Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna (1 maja, 11:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Start Krasnystaw (1 maja, 17:00).

Lewart Lubartów − Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (1:1)
Bramki: Michał Budzyński 27′ − Yaroslav Poplavka 45+1′, Piotr Waśkiewicz 87′ (rzut karny), Jakub Szuta 90+1′

Lewart: Prusak − Wankiewicz, Budzyński, Michna, Ponurek − Pokrywka (66′ Muzyka), A. Pikul, Bujak (88′ Gliniak), D. Pikul (57′ Filipczuk), Szkutnik − Fularski (52′ Szafrański).

Tomasovia: Waśkiewicz − D. Szuta, Bubeła (35′ Smoła), Zozulia, Łeń − Orzechowski, Mruk, Żerucha (35′ Baran), Witkowski (66′ J. Szuta), Poplavka (90+1′ Towbin) − Rataj (76′ Turewicz).

Żółte kartki: Adrian Pikul x2, Artur Szkutnik, Mateusz Szafrański − Łukasz Bubeła, Jakub Szuta