Grad bramek w Fajsławicach. Frassati z pierwszym domowym zwycięstwem na wiosnę

W niedzielę o godzinie 16:00 Frassati Fajsławice podejmowało na własnym boisku Unię Rejowiec w ramach 22. kolejki chełmskiej klasy okręgowej. Podopieczni Daniela Krakiewicza przegrywali do przerwy 1:2. Początek drugiej odsłony to popis gry gospodarzy, którzy w sześć minut strzelili trzy bramki. Wydawało się, że mecz zakończy się okazałym zwycięstwem niebiesko-żółto-zielonych, jednak goście w końcówce dorzucili dwa trafienia i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4.

KOMENTARZ TRENERA

Daniel Krakiewicz: – Od samego początku chcieliśmy narzucić rywalowi swój styl gry. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie wyglądało to dosyć dobrze jak na ligę okręgową. W premierowych czterdziestu pięciu minutach spotkanie toczyło się w niezłym tempie. Zarówno my, jak i goście, mieliśmy dużo sytuacji bramkowych. Niestety schodziliśmy do szatni przy stanie 1:2. Wiedzieliśmy, że w drugiej odsłonie musimy zaatakować i wyglądało to zdecydowanie lepiej. Zrobiliśmy zamianę, zmieniliśmy ustawienie i zagraliśmy trójką obrońców. To przyniosło satysfakcjonujący nas efekt, ponieważ strzeliliśmy cztery gole. Niestety w końcówce meczu w nasze szeregi wkradło się zbyt duże rozluźnienie, co przyczyniło się do utraty dwóch bramek, które były zdecydowanie niepotrzebne. Cieszymy się z kompletu punktów, bo są to pierwsze trzy oczka w tej rundzie zdobyte przed własną publicznością.

W następnej kolejce Frassati Fajsławice podejmie na własnym boisku Hetmana Żółkiewka (30 maja, 17:30).

Frassati Fajsławice – Unia Rejowiec 5:4 (1:2)
Bramki: Dawid Kowalczyk 31′ (gol samobójczy), Piotr Chruściel 48′, Michał Młynarczyk 51′, 68′, Jacek Olech 54′ – Mateusz Niezbecki 13′, Roman Rossa 29′ (rzut karny), Kornel Kwiatosz 88′, Dawid Karauda 90+3′

Frassati: Mazur – Dzirba, K. Baran, P. Przebirowski, Błaziak (46′ A. Czajka) – S. Baran (70′ K. Przebirowski), Chruściel (70′ Pluta), Kołodziejski, Młynarczyk – Olech (77′ Policha), Skorek (66′ Smyk).

Żółta kartka dla Frassati: Piotr Chruściel