Granit Bychawa zameldował się w kolejnej pucharowej rundzie

W środę awans do ćwierćfinału Pucharu Polski LZPN wywalczyli zawodnicy Granitu Bychawa. Podopieczni Łukasza Gieresza pokonali na wyjeździe rezerwy Avii Świdnik 4:2. – Cieszy, że zrealizowaliśmy liczbę minut, jaką założyliśmy sobie przed spotkaniem. Nie eksploatowaliśmy zawodników z mikrourazami i właściwie cała kadra dostała szansę pokazania się. Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to pierwsza połowa była wyrównana, co odzwierciedla wynik. Na nasze boiskowe poczynania miała wpływ przede wszystkim sfera mentalna. Chyba nie do końca poważnie podeszliśmy do bardzo ambitnego i młodego przeciwnika, który grał z dużą determinacją i z zaangażowaniem, dzięki czemu miał możliwość stwarzania sytuacji. Za to rywalom należą się pochwały. Udawało nam się stwarzać sytuacje w pierwszej części tego starcia, lecz brakowało finalizacji. Na szczęście jedną udało się wykończyć po ładnej zespołowej akcji. W drugiej części spotkania obraz gry się odwrócił. Po zmianach, których dokonaliśmy, nasza przewaga uwidaczniała się. Strzeliliśmy dodatkowe trzy gole, co właściwie rozstrzygnęło starcie. Cieszy postawa zespołu, jeżeli chodzi o grę ofensywną, szczególnie po przerwie. Zagraliśmy troszeczkę mało skoncentrowani w defensywie, aczkolwiek najważniejsze jest to, że przeszliśmy do kolejnej rundy i czeka nas teraz konfrontacja u siebie z III-ligową Avią Świdnik – mówi Łukasz Gieresz.